Wpis z mikrobloga

Mirki spod tagu #piwo #piwowarstwo #kopyra ostatnio trafiłem na nową grupę na fejsbuku, zwaną "Jak będzie w piwie". Od razu rzucił mi się w oczy poziom snobizmu, który przekracza wszystko czego dotychczas w piwoentuzjastycznych społecznościach doświadczyłem. Z poziomu pt "szkalowanie koncernów, spuszczanie się nad kraftem" wskakujemy tam na poziom "rozpuszczalnik, masło i gówno we wszystkim poniżej 20zł za 0,3l". Oczywiście szkalowanie @kopyr na porządku dziennym.

I teraz pytanie do prawdziwych znawców jeżeli tacy tutaj są - czy to jest kolejny poziom wtajemniczenia i faktycznie tam się zbiera elita , czy pierwsze wrażenie poważnego #!$%@? członków tej grupy jest zgodne z rzeczywistością?

#jakbedziewpiwie
  • 13
czy to jest kolejny poziom wtajemniczenia i faktycznie tam się zbiera elita , czy pierwsze wrażenie poważnego #!$%@? członków tej grupy jest zgodne z rzeczywistością?


@introligat0r: To drugie jest prawdą, z tym że oni będą twierdzić że są elitą.
@introligat0r: Kopyr sam jest członkiem grupy, często o niej wspomina na filmikach i często się na niej udziela, więc z tym szkalunkiem to prawie tak jak w paczce znajomych xD
Grupa ma baardzo specyficzne poczucie humoru, i dla osoby z zewnątrz może wyglądać dziwnie. Ja tam ich szanuje i lubię czytać, chociaż nie udzielam się nigdy.
W tym temacie możesz poczytać co już kiedyś o nich pisałem. Polecam dać im szansę
@introligat0r: Co do specyficznego humoru. Każda grupa z czasem wytwarza własny, dla przykładu 13g lublina na delikatny cytrus #pdk
Na jepiwce krążą inne inside joke na mirko inne. Czy panuję tam snobizm? To już zależy właśnie od poczucia humoru, wylanie porteru jublileuszowego w zlew to może być snobizm tak samo jak zamanifestowanie swojego zdania na temat tego piwa. Brakuje tam trochu adminofaszyzmu ale jak ktoś nie ma bolca w du to