Wpis z mikrobloga

Mam opór ból d--y o te 400k wydane przez Szyszko na gównokonferencję „Zrównoważony rozwój w świetle encykliki Laudato Si” (ten tytuł brzmi jak ponury żart) dla kumpli z Torunia. Niby wiem, że w skali państwa to jest nic (0,00005% wydatków), że tanie państwo to gówniane państwo, że takie oburzanie się zalatuje populizmem, ale na tę konferencję nie przyjechał ŻADEN z zaproszonych gości z ministerstw środowiska państw UE i przedstawicieli samej UE.

Taki sam ból d--y miałem o latanie Tuska rządowym samolotem na weekend do Gdańska, o pensje Misiewiczów, a nawet o te cholerne tzw. ośmiorniczki.

Kalkulator jest moim przyjacielem, więc w takich sytuacjach zaczynam liczyć. 400k to tyle, ile 4 przeciętne osoby (mediana zarobków) wpłacą do NFZ przez całe życie. Za te pieniądze co najmniej 6 osób można wysłać na studia magisterskie do Danii. Opłacić terapię komórkami macierzystymi nie tylko dziewczynie jednego z mirków, ale jeszcze jej koleżance również chorej na dystrofię. To więcej, niż osoba na średniej krajowej wpłaci na emeryturę ZUS przez całe życie.

Szyszko, pasożycie, korniku finansów publicznych, czy arystokratyczne d--y poobcierałyby się w plebejskiej taksówce, że musiałeś wydać sumę, jaką osoba na płacy minimalnej płaci we wszystkich składkach i PIT przez prawie 5 lat na wynajęcie samochodów (45k)? Naprawdę półtora tysiąca osób w szpitalach musiało jeść dzisiaj g---o z masłem, zamiast normalnego obiadu, bo toruńskim przyjaciołom pociąg śmierdzi i musieli przyjechać busem wynajętym za 20k? Chris Cieszewski nie był prelegentem, nie mógł sobie konferencji obejrzeć przez Skype? Naprawdę cały PIT z 3 lat pracy osoby zarabiającej 4k brutto musiał pójść na jego bilet?

Spójrz w lustro, Szyszko, korniku, i odpowiedz sobie na pytanie: ilu osobom zmarnowałeś życie obżerając się na Zamku Królewskim, gruba świnio?!

#oswiadczenie #neuropa #4konserwy #boldupy #dobrazmiana #populizmmocno
smyl - Mam opór ból d--y o te 400k wydane przez Szyszko na gównokonferencję „Zrównowa...

źródło: comment_lNaGad5Yz6KMPA8WZqDFz4iAas9ZToo3.jpg

Pobierz
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@paruweczka: w sensie że to mało, czy dużo? 4200 brutto wynosi przeciętne wynagrodzenie w Polsce według GUS (czyli na umowach o pracę w firmach zatrudniających 9+ osób)
  • Odpowiedz