Wpis z mikrobloga

Mam opór ból dupy o te 400k wydane przez Szyszko na gównokonferencję „Zrównoważony rozwój w świetle encykliki Laudato Si” (ten tytuł brzmi jak ponury żart) dla kumpli z Torunia. Niby wiem, że w skali państwa to jest nic (0,00005% wydatków), że tanie państwo to gówniane państwo, że takie oburzanie się zalatuje populizmem, ale na tę konferencję nie przyjechał ŻADEN z zaproszonych gości z ministerstw środowiska państw UE i przedstawicieli samej UE.

Taki sam ból dupy miałem o latanie Tuska rządowym samolotem na weekend do Gdańska, o pensje Misiewiczów, a nawet o te cholerne tzw. ośmiorniczki.

Kalkulator jest moim przyjacielem, więc w takich sytuacjach zaczynam liczyć. 400k to tyle, ile 4 przeciętne osoby (mediana zarobków) wpłacą do NFZ przez całe życie. Za te pieniądze co najmniej 6 osób można wysłać na studia magisterskie do Danii. Opłacić terapię komórkami macierzystymi nie tylko dziewczynie jednego z mirków, ale jeszcze jej koleżance również chorej na dystrofię. To więcej, niż osoba na średniej krajowej wpłaci na emeryturę ZUS przez całe życie.

Szyszko, pasożycie, korniku finansów publicznych, czy arystokratyczne dupy poobcierałyby się w plebejskiej taksówce, że musiałeś wydać sumę, jaką osoba na płacy minimalnej płaci we wszystkich składkach i PIT przez prawie 5 lat na wynajęcie samochodów (45k)? Naprawdę półtora tysiąca osób w szpitalach musiało jeść dzisiaj gówno z masłem, zamiast normalnego obiadu, bo toruńskim przyjaciołom pociąg śmierdzi i musieli przyjechać busem wynajętym za 20k? Chris Cieszewski nie był prelegentem, nie mógł sobie konferencji obejrzeć przez Skype? Naprawdę cały PIT z 3 lat pracy osoby zarabiającej 4k brutto musiał pójść na jego bilet?

Spójrz w lustro, Szyszko, korniku, i odpowiedz sobie na pytanie: ilu osobom zmarnowałeś życie obżerając się na Zamku Królewskim, gruba świnio?!

#oswiadczenie #neuropa #4konserwy #boldupy #dobrazmiana #populizmmocno
Pobierz smyl - Mam opór ból dupy o te 400k wydane przez Szyszko na gównokonferencję „Zrównowa...
źródło: comment_lNaGad5Yz6KMPA8WZqDFz4iAas9ZToo3.jpg
  • 23
@smyl: Za takie marnotrawienie środków publicznych powinno być publiczne targanie gołym dupskiem po betonie owego delikwenta, i to tylko w ramach nagrody za "dobrze" wykonywaną służbę. Potem zaś wyswobodzenie osobnika z ciążących mu z pewnością środków do życia. A fakt, że Kościół w Polsce #!$%@? takie średniowiecze, a ludzie to aprobują, jest tylko i wyłącznie przykry.