Wpis z mikrobloga

Ej, #4konserwy, czytaliście ten wywiad z Przybysz? Bo ja zajrzałem.
Najpierw mówi:

Podejmują decyzję, że nie wchodzą w tę nową historię. Nie chcą bezwładnie unosić się w życiu tylko na tym, co przynosi los. Zależy im też na jakości tego życia, które już mają. Nie chcą wracać do pieluch. Nie chcą szukać większego mieszkania teraz. 60 metrów kwadratowych ze wszystkimi książkami i zabawkami dzieci jest trochę ciasne, ale jest OK.

Kilka pytań później:

Ja naprawdę nie chciałam tego dziecka. Nie widziałam się znów w pieleszach domowych, w pieluchach. Mój narzeczony jest wspaniałym ojcem i cudownie zajmuje się naszymi dziećmi, ale nie chciałam mu już tego dokładać. Ja bardzo często wyjeżdżam, taką mam pracę, koncertuję, często nie ma mnie w domu. Z dwójką dzieci nie jest łatwo, ale jest cudownie i chciałam, żeby tak pozostało. Te dzieci, które mam, też potrzebują uwagi, czegoś więcej niż tylko jedzenia i bycia transportowanym z miejsca na miejsce.


Czaicie, że w tym pierwszym fragmencie piosenkarka wymienia możliwe (według niej) przyczyny, dla których kobiety dokonują aborcji, a dopiero w drugim mówi, dlaczego ona ją popełniła? I że nie popełniła aborcji z powodu małego mieszkania, a z innych powodów?
http://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/7,53662,20861449,natalia-przyszbysz-aborcja-moj-protest-song.html
#neuropa #bekazprawakow #aborcja
  • 10
@BarekMelka: Dlatego ten nagłówek ze znaleziska z nią na stronie głównej Wykopu to manipulacja "Za małe mieszkanie, dokonałam aborcji". Zresztą tytuł ze źródła wcale nie lepszy "Za małe mieszkanie, więc dokonam aborcji". Nie mogło się jakieś normalne źródło przebić na główną, choćby oryginał wywiadu?
@BarekMelka: Ale to chyba nie ma znaczenia, czy powodem było małe mieszkanie, czy małe mieszkanie i jeszcze kilka pierdół.

Generalnie w całej tej debacie wszystko rozbija się o to, czy płód traktuje się jak człowieka - bo jeśli tak, to żaden powód nie jest dobry do odebrania życia człowiekowi - jest to po prostu niedopuszczalne.

Jeżeli nie, to w sumie co za różnica, i czemu aborcja miałaby być karana.
@BarekMelka: ziomus ale nie liczy sie co dlaczego z jakich powodow, baba ma rodzic jkak maszyna co rok prorok bo do tego jest stworzona. A reszta jest niewazna.
Tak mowili 16 letni koledzy z wykopu i ja im wierze...