Wpis z mikrobloga

Co byście zrobili na moim miejscu?
Zastanawiam się czy kontynuować studia zaoczne, kierunek Inżynieria Systemów Informatycznych. Mam zaliczone 3 semestry. Są to moje drugie studia, w 2009 skończyłem finanse na innej uczelni.
Od 2,5 roku pracuje jako QA Engienner (po polsku Tester, wraz z automatyzacją), zarobki podchodzą pod okolice 10k (b2b), trend rosnący. Znam nienajgorzej .NETa, radzę sobie z Pythonem, w tej chwili zabieram się do Swifta, raz pod kątem automatyzacji testów, dwa mam sporo pomysłów na własne apki i chciałbym zacząć to robić poza 'etatem'.
Czy jest sens dalej kontynuować studia, żeby mieć tego inżyniera? Na uczelni w kwestiach programowania mało jest rzeczy które są dla mnie nowe, temat sieci sam ogarnąłem bo jest mi potrzeby do pracy.
#programowanie #kiciochpyta #studbaza

Czy kontynuować studia?

  • TAK 41.1% (153)
  • NIE 23.7% (88)
  • OP TO PEDAU 35.2% (131)

Oddanych głosów: 372

  • 24
@Trapezoedr: i tak studia ci nic nie dają bo system edukacji idzie w ogóle innym kierunku szkoda czasu i pieniędzy doświadczenie już masz za ten czas i hajs ucz się angielskiego albo rób te biznesy.
Btw. Możesz coś polecić jak zacząć bycia QA bo teraz widze że wszędzie 2 lata doświadczenia i czy biorą z jakiś nie inżenieryjnych kierunków?
@KekeKuku: Angielski mam na podobnym poziomie jak polski, więc tutaj większa edukacja nie jest mi potrzebna.
Co do wejście w QA to polecam załapać się na staż/praktyki. Zaciśnij zęby, przez 3 miesiące zarabiaj te 1000-1500zł, jak będziesz ogarnięty to cie zostawią na stałe. Możesz zrobić certyfikat ISTQB.
Ludzi biorą po każdym kierunku, ważne co sobą reprezentujesz. Umiejętność programowania (nawet podstawową) jest sporym atutem.
@zygmunt_III_waszka: Selenium/Appium to podstawa, framework testowy zależny od języka, coś do monitorowania/zarządzania testami, np. Jenkins no i wiedza programistyczna pozwalająca rozwijać albo napisać sam framework do testów (osobiście pracuje wariacji pyTest'a). Znajomość architektury samej aplikacji również nie zaszkodzi.
Nie jest to jak widać rocket science a praca jest całkiem przyjemna.
@Trapezoedr: Zacząłeś to skończ.
Dla mnie studia w PL to nieporozumienie (zaoczne w sumie najbardziej).
Człowiek cały tydzień tyra, obowiązki i w 2 dni ma coś przyswoić?
No nie bardzo bym powiedział + minus jest taki że na 20 h zajęć w weekend, 6-8 h to laborki, a reszta wykłady na których się śpi, albo nie wiadomo co robi. To jest dramat niestety.

Skończ, przemęcz się, przepłać kasę na czesne, obroń
@Trapezoedr: Cześć kolego z branży. Zależy czego oczekujesz od studiów. Jezeli oczekujesz wiedzy, która przyda Ci się w testowaniu - odpuść. Jeżeli robisz to dla sportu i własnej satysfakcji - dokończ.
Jak sam wiesz i widzisz po swoich doświadczeniach, studia nie były Ci potrzebne. Dajesz sobie radę w testowaniu bez wiedzy wyniesionej ze studiów, tym bardziej, że wykładowcy w dużej części nigdy nie posiądą wiedzy takiej jak Ty. Tłuką non-stop to