Wpis z mikrobloga

Co byście zrobili na moim miejscu?
Zastanawiam się czy kontynuować studia zaoczne, kierunek Inżynieria Systemów Informatycznych. Mam zaliczone 3 semestry. Są to moje drugie studia, w 2009 skończyłem finanse na innej uczelni.
Od 2,5 roku pracuje jako QA Engienner (po polsku Tester, wraz z automatyzacją), zarobki podchodzą pod okolice 10k (b2b), trend rosnący. Znam nienajgorzej .NETa, radzę sobie z Pythonem, w tej chwili zabieram się do Swifta, raz pod kątem automatyzacji testów, dwa mam sporo pomysłów na własne apki i chciałbym zacząć to robić poza 'etatem'.
Czy jest sens dalej kontynuować studia, żeby mieć tego inżyniera? Na uczelni w kwestiach programowania mało jest rzeczy które są dla mnie nowe, temat sieci sam ogarnąłem bo jest mi potrzeby do pracy.
#programowanie #kiciochpyta #studbaza

Czy kontynuować studia?

  • TAK 41.1% (153)
  • NIE 23.7% (88)
  • OP TO PEDAU 35.2% (131)

Oddanych głosów: 372

  • 24
@babyhavefun:

Z całym szacunkiem, ale do czego ten papier jest Ci przydatny w tej branży?
Mam masę kolegów z IT, gdzie na powiedzmy 10 typa, 2-3 to inżynierowie z danej specjalizacji.
Wszystkie papiery związane z licencjatem/inżynierką/magisterką mają nie związane z tym co obecnie robią.
To samo na rozmowach kwalifikacyjnych, widzą że maturę ma, studia wyższe jakieś opędził (nie ważne jak, co z nich wyniósł, kupił, dostał, bla bla bla), a liczy
Pobierz NieDoTwarzyMiZ_Aureola - @babyhavefun: 

Z całym szacunkiem, ale do czego ten papie...
źródło: comment_6tyfQwtau0wEwhcvBAxE2RHAcqutdNsh.jpg
@Nie_Do_Twarzy_Mi_Z_Aureola: Zgadzam się, nie mówię, że potrzebujesz papieru z technicznej uczelni. Możesz skończyć nawet turystykę i rekreacje, każdy będzie miał to w dupie. Po prostu musisz mieć wyższe wykształcenie i o ile Twoi bezpośredni przełożeni nie będą na to patrzeć to w sytuacji, gdy chcesz być choćby liderem zespołu i pracujesz w większej w firmie to kadry upomną się o to.
Dodatkowo przy zmianie pracy - i tutaj też chodzi o