Wpis z mikrobloga

Moja #pracbaza to #gimbaza i #podbaza. Potrzebuję pomocy kogoś, kto się zna na prawniczeniu i masakrowaniu urzędasów stosownymi pisemkami.

Generalnie całe #gorzkiezale opisałem na fb. Tutaj zrobię tylko wersja TL:DR. Kuratorium Oświaty nie pozwala mi kontynuować stażu na nauczyciela kontraktowego w sytuacji, gdy po miesiącu pracy straciłem część etatu na rzecz innej pracy w szkole. Łącznie przez cały rok pracuję prawilnie ponad etat, ale mimo to nie mam zgody na to, by móc kontynuować staż. Czytałem dostępne przepisy i zgodzę się z tym, co napisali, że nie można znaleźć przepisu, który pozwalałby mi na kontynuowanie stażu. Z drugiej strony nie ma też takiego, który mi na to nie pozwala. Wymyślili tylko, że staż przerwany, bo zmiana miejsca zatrudnienia, ale przecież ja zacząłem drugą pracę, pozostawiając sobie zatrudnienie w pierwszej. Co mogę im odpisać, by pozwolili człowiekowi żyć godnie? Bez jaj, że po dwóch latach pracy w podbazie i gimbazie wciąż będę nauczycielem stażystą. :(

#edukacja #oswiata
  • 3
@Kukowsky: Boże, kolego po fachu, aż mi się przypomniało czemu nie chce pracować w zawodzie. ( ͡° ʖ̯ ͡°) Wytrwałości życzę, bo z pewnością dużo jej potrzeba.