Wpis z mikrobloga

Kto zna? Harlan Ellison - Nie mam ust, a muszę krzyczeć

Początek tej ksiązki wygląda tak jak na obrazku poniżej...
Czytać dalej czy olać?
Po pierwszych zdaniach (tekst załączony niżej) nie rozmiem nic.
Jest to da mnie jakiś nie zrozumiały bełkot. Autor niczego nie wyjaśnia. Czuję się jakbym oglądał jakiś serial odostatniego sezonu. Zamrożone słonie? O co w ogóle chodzi.

Mam olewać dalszą lekturę czy nie? Bo na razie dla mnie to jakaś chaotyczna grafomania ten tekst.

#pytanie #literatura #ksiazki #kiciochpyta
Pobierz Bunch - Kto zna? Harlan Ellison - Nie mam ust, a muszę krzyczeć


Początek tej ksi...
źródło: comment_N9q426J7jwnDKaGQNFGarjvKgkaB6kz4.jpg
  • 15
@Bunch: to nie jest książka, tylko jedno z opowiadań ellisona, dość krótkie zresztą. moim zdaniem warto doczytać, mnie się podobało, jest jakiś przekaz + fajny, mroczny postapokaliptyczny klimat scifi.
@Bunch: włącz wyobraźnię podczas czytania. Zobacz te zamrożone słonie i ludzkie flaki zwisające z różowej palety. To beletrystyka, tu nie potrzeba sensu tylko siły wyobrażeń, wtedy nawet Harlan może się podobać od początku. Czytanie to przeżywanie.
@Bunch: Kurde, ty więcej czasu marnujesz pytając, niż byś poświęcił na przeczytanie tego króciutkiego tekstu. Jeżeli potrzebujesz mieć wszystko wytłumaczone i podane na tacy to nie kontynuuj tego, tylko weź jakąś literaturę młodzieżową np, która z zasady jest nieco prostsza i jaśniejsza.
I włącz wyobraźnię, taka prawda. Tekst nie jest gówniany, twoje podejście do niego - przeciwnie.