Wpis z mikrobloga

Mirasy, jakie LTE do firmy wybrać?

Mam w firmie mocno ssącą sieć po kablu, chcę szybszą. Małe miasto, więc jedyna opcja to LTE, najlepiej to lepsze LTE (z plusem czy coś). Im szybsze tym lepiej.
Na cztery urządzenia. Zużywamy łącznie coś koło 100GB transferu miesięcznie (ale ta wartość rośnie więc raczej chciałbym no-limit).

Zasięg wszystkich sieci jest dobry lub bardzo dobry.
Budżet w zasadzie dowolny (ale bez przesady), tylko żeby to hulało.

Jaką sieć wybrać? Jaki abonament? Jakie urządzenia?
Istnieją w ogóle modemy LTE które podadzą dalej net po kablach (nie WiFi) do 4 kompów?

Mam na telefony abonament w #play, ale w zasadzie nie muszę mieć w Play też netu. Tyle że chyba ani #plus ani #tmobile ani #orange nie ma no-limita.

#lte #jakiinternet #internet #zapytanie #poradamirkowa #firma
  • 13
  • Odpowiedz
@MCRodzyn: ściagamy/wysyłamy raczej pierdyliardy małych pliczków, ale czasem kilka dużych też wpadnie. Chcę też się zabezpieczyć na przyszłość, żeby net mi nie padł po akcji ściągania/wysyłania 500GB w tydzień.
  • Odpowiedz
@uranik: kup startery z każdej sieci i sprawdź jak działa LTE w godzinach szczytu.

W Plusie korzystam z LTE "bez limitu" i faktycznie nie mam limitu transferu a średnio miesięcznie wychodzi 270-310 GB.
  • Odpowiedz
@uranik: jak ci zalezy to patrz po zasiegu bo to sie nie rozni praktycznie niczym chyba ze mieszkasz w centrum duzego miasta gdzie to nie jest problemem, mimo wszystko odradzam, mobilny internet i firma to złe połaczenie, nigdy nie wiadomo kiedy padnie zasięg i kiedy nałożą ci jakieś ograniczenie z powodu przeciążenia btsów (tak, jest taki zapis w każdej umowie, i czasem z tego korzystają)
  • Odpowiedz
@Krolowa_MLWP: zdziwilbys sie. rozdzicom podlaczyli wlasnie ostatnio tak btw zastanawialem sie po co mamie 100 jak ona siedzi tylko na fejsie, ale jak ma miec wiecej za mniej to czemu nie
  • Odpowiedz
@uranik: za 89zł netto masz DSL od Orange (marne 10/1mbit), ale mozesz zwiekszyc za doplata wysyłanie. Masz stałe IP i taki DSL zawsze będzie lepszy niż LTE do firmy gdzie musisz mieć zapewniony dostęp.
  • Odpowiedz
@uranik: odpuść sobie lte, każdy internet mobilny bedzie działał raz dobrze , raz zle , zależnie od obciążenia sieci. Bierz od lokalnego isp
  • Odpowiedz