Wpis z mikrobloga

Dzisiaj nie było #skrotwiadomosci, bo chciałem odpocząć od medialnej papki dwunastogodzinną pracą w kamieniołomach, chociaż to co się #!$%@?ło chyba byłoby warte mojej reakcji live. Ale nie o tym, na podstawie dwóch materiałów z dzisiejszego wydania chciałbym zaprezentować wam ulubiony przez redaktorów TVP typ propagandy. Nie jest to nic wyrafinowanego, bowiem to najbardziej prymitywny typ robienia #!$%@? z logiki jaki istnieje, do tego stopnia że nawet w gimnazjach się uczy dzieci żeby w wypracowaniach tak nie robiły - argumentum ad populum.

To bardzo prosta taktyka, która polega na tym że wychodzi się z tezą, ale broń boże nie przyznaje się do jej autorstwa. To zawsze jest albo prawda objawiona (jest wiadome, oczywistą sprawą jest, powszechnie znane), albo podmiot zbiorowy którą ją wyraża (mówi się, dla wielu jest, licznie przyznaje się). Argument prosty, bo z jednej strony zwalnia nas z odpowiedzialności za nasze słowa i z ciężaru dowodu.

A przecież nikt #!$%@? nie oczekuje tych dwóch #!$%@? rzeczy od #!$%@? dziennikarza, prawda?

Zaczynamy od materiału o Trybunale Konstytucyjnym. Zaczyna się cudownie - GDAŃSK I NIEMCY ZAPŁACILI ZA JUBILEUSZ TK. http://wiadomosci.tvp.pl/27369676/gdansk-i-niemcy-zaplacili-za-jubileusz-tk xD

W Gdańsku, a nie w Warszawie gdzie ma swoją siedzibę Trybunał Konstytucyjny świętował swoje 30. rocznicę powstania. Można było się pogubić, bo organizatorzy przygotowali bardzo bogaty program spotkania. Były referaty, dyskusja, oraz wystąpienia, nie tylko z Polski. Szef komisji Weneckiej był jednym z najważniejszych gości. ALE WIELU PRAWNIKÓW PODKREŚLA że Trybunał Konstytucyjny nigdy nie był usytuowany ponad władzą ustawodawczą.


Jeden prawnik? Śmieć. Może się mylić. Ale wielu prawników? Wielu prawników, niczym przysłowiowe muchy, oni nie mogą się mylić. Zwłaszcza gdy nie istnieją. Nikt nie dowiedzie że ich nie ma. To jak kłótnia z katechetką w liceum.

Prace trybunały reguluje ustawa, posłowie wybierają sędziów, a prezydent ma wyłączne prawo do zaprzysiężenia a dupa dupa gówno cycki powtórzmy to gówno jeszcze 50 razy, może ktoś uwierzy.


Adam Tomczyński, radca prawny, sugeruje że przecież sędziowie nie muszą być niezawiśli. Pan był sędzią. Ciekawe.

KRYTYCY PRZYPOMINAJĄ że ta instytucja ma komunistyczny rodowód.


Podobnie z tego co pamiętam TVP. Ale ja nie jestem krytykiem, nie mam potrzeby im tego przypominać.

Prace nad powołaniem rozpoczęto w PRL, tuż przed wprowadzeniem stanu wojennego. A pierwsze orzeczenie Trybunał wydał w 1986 roku. Takie uwagi ignorują organizatorzy trybunalskiego jubileuszu. Przygotowanie tego spotkania nie było łatwe. Dołożyli się Niemcy i prezydent Gdańska. On kiedyś był w PEŁO. PEŁO też było na jubileuszu. Prezydent Gdańska z PEŁO ma prokuratorskie zarzuty.


Tego że nawet tutaj dołożyli PEŁO mnie nie dziwi.

Porcelanowa zastawa jednak była. Podobnie jak noże i widelce.


I tak #!$%@? do #!$%@?

________________________________________________________

Przejdźmy teraz do materiału o urodzinach Adama Michnika: http://wiadomosci.tvp.pl/27369273/adam-michnik-konczy-70-lat
Spostrzegawczy widz już w samym istnieniu takiego materiału dostrzeże podstęp, ponieważ Michnik jest wrogiem numer 1 wolnych mediów, więc skoro mówią o nim, to na pewno mówią źle. Redaktor Marcin Tulicki zaczyna swój wykład:

Tej postaci nikomu nie trzeba przedstawiać. Członkowie KOD którzy przed pomnikiem Napoleona przepraszali dziś Francuzów za niekupienie Caracali i aferę widelcową o Adamie Michniku mówią jednoznacznie


Wypowiedzi są pozytywne, tylko i wyłącznie po to, aby za chwilę dołożyć kolosalne ALE, choć i tutaj TVP pokusiło się o przytyk. Materiał o Michniku zaczyna nie od istnienia Wyborczej, nie od walki z komuną, ale od KOD. Bo to jest najważniejszy aspekt życiorysu Michnika. A KOD to wróg publiczny numer 1 wolności i demokracji w Polsce, nie? W tym momencie dochodzimy do klu sprawy:

DLA WIELU ADAM MICHNIK JEST JEDNAK POSTACIĄ KONTROWERSYJNĄ KTÓREJ POSTAWA W CZASIE TRANSFORMACJI USTROJOWEJ, DLA WIELU BYŁA SZOKIEM.


Już pomijając oczywiste i #!$%@? powtórzenie, za które moja nauczycielka od polskiego w podstawówce wystawiłaby szmatę z narysowanym #!$%@? do zeszyta, słowem klucz jest "dla wielu". Reporterzy nie mówią dla kogo, bo
to oczywiste. To rzecz wiadoma.Jak powszechnie wszyscy znają. Oczywiście zaraz wyskakuje nam morda która ocieka rzetelnością, nabrzmiały od wódy pysk który faktycznie można wziąć za kilka osób - Rafał "Pani jest niedorozwinięta i nikt pani nie wyskrobał" Ziemkiewicz

Michnik to był ten wyrywny, który się szarpał, który krzyczał że ktokolwiek czerwonemu rękę tam, bodaj palec poda to świnia w ogóle ostatnia. No i oto właśnie ten skrajny radykał wykonał taką woltę że nagle zaczął głosić, że Czesław Kiszczak jest człowiekiem honoru.

Brak dowodu, rozumowanie na poziomie sześciolatka, ale nikt nie potrzebuje weryfikacji. Jest ekspertem, gadającą głową,
wszyscy wiemy że ma rację.

W 1989 roku po stronie Solidarnościowej brał udział w rozmowach z komunistami


Piękny obrazek jak pije wódkę. I rozmawiał z komunistami. Bydlak. Potwór. I jeszcze słychać jak mówi "zdrowie pana generała"

To tu, w Magdalence przygotowywano obrady okrągłego stołu i decydowano o kształcie III RP. Później Obrady Okrągłego Stołu i Gazeta Wyborcza. Adam Michnik w latach 1989 - 1991 był jednocześnie posłem i redaktorem naczelnym Gazety Wyborczej którą pierwotnie firmowała Solidarność. Ale jak wspominają jej działacze, Adam Michnik coraz bardziej od związkowców się odsuwał.


Znów, jacyś tam działacze. Bo nawet późniejsza wypowiedź pana Andrzeja Gwiazdy nie jest wystarczająca do wyciągnięcia tak daleko posuniętych wniosków. Chociaż akurat prawdą jest, że pewien konflikt tam się pojawił, ale dziennikarze nie powiedzą co się stało - musieliby się pobawić w obiektywizm, bo po czyjej stronie mieliby stanąć:
Szechtera czy Bolka?

Logo Solidarności zniknęło pod koniec roku 1990.


W tle materiał gdzie Michnik mówi "odpieprz się, co, odpieprz się od generała [Jaruzelskiego - przyp. Joz] teraz"

Gazeta zrobiła wiele by w Polsce nie było lustracji i rozliczeń z komunistyczną przeszłością. Adam Michnik też uciekał choćby od prawdy o swoim przyrodnim bracie. To mieszkający w Szwecji stalinowski sędzia, który skazywał na śmierć żołnierzy podziemia. Do dziś nie odpowiedział za swoje zbrodnie


O tym nawet nie wspominam, bo wypominanie DALEKIEJ rodziny i doszukiwanie się powiązań z oprawcami to standardowa metoda komunistycznych rządów, jakie w tej chwili mamy w Polsce. Ej, a pamiętacie Kryże? Albo prokuratora Piotrowicza? Zamknij dupę lewaku.

Później jeszcze standardowo, powiązania. Kiszczak - Urban - Lew Rywin - przejęcie kontroli przez Michnika nad mediami. Kłopoty finansowe i zanik politycznego instynktu, z którego wcześniej słynął Michnik

Materiał z programu Tomasza Lisa o przejechanej zakonnicy i wyborach z Komorowskim_

Tradycyjnie tendencyjnie.

#tvpis #neuropa #bekazpis #bekazpodludzi #bekazprawakow #polityka
Joz - Dzisiaj nie było #skrotwiadomości, bo chciałem odpocząć od medialnej papki dwun...

źródło: comment_T9shjYRx6HnFTwZnZyBUxBUhhOZa10TY.jpg

Pobierz
  • 8
#bekazpodludzi #bekazprawakow


@Joz: jaki jest sens istnienia dwóch tagów o takim samym znaczeniu?

A co do propagandy - nie ma sensu jej komentować moim zdaniem, szkoda nerwów. To nie ma być wyrafinowany przekaz, którego rozszyfrowywanie stanowiłoby jakiekolwiek wyzwanie intelektualne.

To ma być równie subtelne jak kop w ryj, motłoch ma nie mieć żadnych wątpliwości bo motłoch jest adresatem i motłoch stanowi większość, która musi wiedzieć co myśleć. Sam Kurski doskonale wie
@andrzejcebula_reload: No i tutaj wybija jak szambo stara opinia Kurskiego o jego krajanach, Polakach - że przecież ciemny lud wszystko kupi. I to wszystko dzięki Kaczyńskiemu, i tutaj z drugiej strony wybija, nie napiszę jak, ta wielka miłość Kaczyńskiego do Polski. Przejawy tej chorej miłości właśnie widzimy. Co trzeba zrobić, żeby Kaczyński się odkochał?
@Joz: strasznie mnie to irytuje. Mimo to oglądam codziennie Fakty, a później Wiadomości i widać dwa zupełnie inne światy.

Pamiętam czasy jak redaktor Sobieniowski robił materiały przeciw PiSowi w Faktach, irytowały mnie wtedy bardzo, ale mimo wszystko potrafiłem docenić jak zgrabnie obracał temat przeciw PiSowi i podawał argumenty nie wprost.
A w Wiadomościach jak w jakiejś dziczy. Materiał o Jubileuszu TK i puszczają Rzeplińskiego 'Witam Państwa, yyyyy, yyyyy', koniec materiału głos
podmiot zbiorowy którą ją wyraża (mówi się, dla wielu jest, licznie przyznaje się)


@Joz: ja kojarze z wiadomosci "po miescie chodza pogloski". mowili tak jak komentowali sprawe amber gold( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)