Wpis z mikrobloga

#ecommerce #sklepyinternetowe #usability #marketing
Mireczki, ktoś z Was ma jakieś doświadczenia z prowadzeniem sklepów internetowych? Chodzi mi nie tyle o development, a o funkcje, które oferują, API, itd. Szukam jakiejś platformy gotowej typu sote, shoper czy clickshop. Żaden open source nie wchodzi w grę. Na rynku jest sporo różnych platform, ale poza podstawowymi funkcjami sklepu nie mam pojęcia, co wybrać.
  • 7
@goodghost: Platform jest od licha i jeszcze trochę. Pomyśl może czego potrzebujesz (jakich funkcji), w jakim modelu chcesz go utrzymywać (chmura / serwer), no i jaki masz na to budżet, to część rozwiązań odpadnie w przebiegach.
@qba3: bo jak coś jebnie to będę musiał szukać firmy / dewelopera / sam debugować kod, a w przypadku dzierżawionego sklepu ja się tym nie martwię, poza tym odpada cała masa rzeczy z dostosowaniem sklepu do polskich standardów. Serio, przerabiałem już OS i w przypadku takiego przedsięwzięcia jak sklep to musi działać. A na OS to raz nie zaktualizujesz jakiegoś modułu czy wersji systemu i byle exploit może ci rozłożyć biznes.
@ppawel: no właśnie rzecz w tym, że żadnych konfigurowalnych produtków sklep nie będzie miał, więc raczej standard, ja bardziej myślę np. w kontekście kampanii adwords, czyli np. czy będzie działać google merchant bez dostępu do plików sklepu, itd.