Wpis z mikrobloga

Witam.
Od ponad 5 miesięcy (ogólnie prawie rok) ćwiczę planem 5x5 sakera. Mam pewien problem z martwym ciągem. Otóż po tym ćwiczeniu mam ból odcinka lędźwiowego kręgosłupa, ale tylko podczas gdy robię DL z obciążeniem140 kilogramów lub więcej (przy obciążeniu z rzędu 130 nie odczuwam bólu po, więc w grę wchodzi tylko moja "technika").
Trochę o mnie:
22 lata,
180Cm. Wzrostu,
waga 76kg. (cel 80kg do lutego)
Kaloryka 3250kcal cały czas tzn. w dni treningowe oraz odpoczynek, ponieważ wtedy chodzę na kickbocking i zumbe( traktuje to jako trening wydolnościowy).
Rozkład makroskładników:
Białko 160(często 200 przez owoce morza)
Tłuszcz 105
Węglowodany 400
Zacząłem dokładne liczenie kalorii 59 dni temu (wg. my fitness pal) od 2600 Kcal. waga wzrosła z 72 kg do wspomnianych 76 kg. W ciągu tych prawie 2 miesięcy, więc uważam że zmierza to we właściwym kierunku.

Rozgrzewka
Roller+krążenie ramionami+ wymachy nogami+ to co mi przyjdzie do glowy.
TRENING A
Przysiady 5x5 92,5kg
Wyciskanie Leżąc 5x5 77,5
Wiosłowanie 5x5 65kg
Wznosy bokiem 3x8 10kg
Biceps+Triceps 3x8 24-21kg
Allahy 3x12 31KG

TRENING B
Martwy Ciąg Klasyczny 5x5 135kg
Wyciskanie Żołnierskie 5x5 55kg
Podciąganie Wąsko 5x5 (bez obciazenia robie zazwyczaj 3x8-12)
Wyciskanie Wąsko 3x8 55kg
Biceps 3x8 28kg
Deska x3 20kg-45s-30s-30

-Wrzucam filmik z kilkoma seriami różnych ćwiczeń, głównie chciałbym poprawić technikę w martwym ciągu.
-Nie potrafię obrócić filmu z wyciskaniem żolnierskim, więc wrzuciłem tylko 1 serie.
-Zawsze wchodzi mi ktoś w kadr, więc po odrzuceniu zasłonietych zostalo tylko kilka (min. jak ostatnie).
-Staram się oglądać w wolnych chwilach kanały na YouTube - https://www.youtube.com/watch?v=jEy_czb3RKA

STOP deadlifting until you learn how to do THIS/How To:Romanian DL-Alan Thrall
- Dlatego zacząłem wykonywać to ćwiczenie z obciążeniem 60Kg (aby sztanga znajdowała się na odpowiedniej wysokości)

Poproszę o jakiekolwiek uwagi związanie z treningiem. Dziękuję.

#silownia #mikrokoksy
manog - Witam.
Od ponad 5 miesięcy (ogólnie prawie rok) ćwiczę planem 5x5 sakera. Ma...
  • 5
@RegalWK: Przed używaniem wagi kuchennej i po prostu jedzeniu tyle ile chciałem, waga mojego ciała wahała się w granicach 69-71 (ważę się na czczo). Nie jem słodyczy, więc dla mnie jest to dość sporo jedzenia np. 900 gram ziemniaków/ 200 gram ryżu lub makaronu + wołowina lub coś innego w granicach 300-500 gram. Nie wspominając o 3 kanapkach w pracy (około 300 gram chleba). W tym jest jeszcze miejsce na owoce
@manog: Tak na szybko, bo lecę w kimę: w martwym łamiesz się w plecach. Puść film w zwolnionym tempie i patrz na swój krzyż. To twój słaby punkt. Zmniejsz ciężar, ogarniaj technikę, może dodaj jakieś ćwiczenia asekuracyjne. No i siady zmieniłbym na fronty (bo plecy i brzuch ładnie tyrają).

Alan bdb koleś.
@manog: Nie patrz ile wyciągasz kg w ćwiczeniach, tylko czy robisz poprawnie. Technicznie jest dużo ciężej ćwiczyć, ale robisz tę samą robotę co dużym ciężarem, do tego stymulujesz to co chcesz, a nie wspomagasz się innymi mięśniami :)
Zobacz że dużo zbudowanych gości nie macha dużymi ciężarami. Robią technicznie poprawnie ćwiczenia odpowiednim ciężarem, niekiedy dość śmiesznie małym, ale jednak skutecznym.
@manog: Ok to lecimy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Martwy ciąg:
- biodra za szybko wychodzą w górę, brakuje leg drive
-sztanga ucieka ci trochę do przodu, dlatego tracisz też prostą pozycję pleców
Obejrzyj filmy od Alana o martwych ciągach, tam wszystko masz podane na tacy odnośnie tych uwag ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Przysiad robisz low-bar bo ciężko mi ocenić z tej perspektywy? delikatnie