Wpis z mikrobloga

Podpowiedzcie co mogę zrobić, bo już mi ręce opadają.

Mam Internet 100Mbps w #vectra. Jest to jedyna oferta w moim bloku, bo Vectra wykupiła wszystkie kable do osiedla i wykupiła konkurencję.

Przez 4 miesiące wszystko działało w porządku, czyli tak samo jak wcześniej, u operatora, który został wykupiony, lecz od miesiąca od godziny 19 wszystko po prostu siada. Co godzinę zanika Internet na 15-20 sekund, a jeśli połączenie jest niezerwane to zamiast 100 Mb/s download i 10 Mb/s upload mam 2-8 Mb/s DL i 8 Mb/s UL... ale najgorsze są pingi.

W godzinach wieczornych pingi do 8.8.8.8 przekraczają 200 ms. Normalnie jest oczywiście 15-30. Przekłada się to na niemożność oglądania jakichkolwiek streamów oraz grania w gry online ( ͡° ʖ̯ ͡°)

5 zgłoszeń z ostatniego miesiąca ma status Zakończone i już nie wiem co robić. Myślę, że lepiej chodziłby jakiś router LTE za 100 złotych + abonament internetowy, ale oczywiście wolałbym przekonać Vectrę, żeby przyjrzała się dokładniej problemowi.

#internet #sieci #internetmobilny #gdansk
  • 14
@kretyn: a może zorientuj się w UPC, czy nie chcą wejść na wasz teren... może jakbyś znalazł np kilku (nastu) innych chętnych na przejście do nich, to by zrobili na własny koszt instalację?
@kretyn Gdzieś widziałem że się ludzie zbierali do pozwu zbiorowego, takich jak Ty są dziesiątki, jak nie tysiące :) Albo olewaja sprawę albo mówią Ci że to Twoja wina. Nic z tym nie zrobisz, chyba że naprawdę zgłoszą się tłumy oszukiwanych ludzi i może drogą prawną coś się wyjaśni. Aha i zasiegalem swego czasu opinii UKE i nikt ani nic nie może Ci narzucić/ograniczyć wyboru dostawcy, ale Pani urzędniczka bez owijania w
@InnychNieBylo: możesz pokazać kilka ss zrobionych w kilkuminutowych odstępach czasu? U mnie PLAY też swego czasu chodziło lepiej od Plusa ale zaczęli tak zapychać nadajniki, że na ten moment maks jaki wyciągałem w mniejszym obciążeniu to 8 Mb/s. Natomiast w szczycie jest to już download w granicach 1-2 Mb/s. Plus natomiast na początku umowy był w granicach 60 Mb/s przy nieobciążonym nadajniku, potem spadało bo ludzi napchali. Teraz maks jaki złapałem
@pikus88: już wysłałem pingi, netstaty, speedtesty, teraz wiem, że problem występuje nie tylko u mnie

@Polinik: odpisują w mailach, że w środę coś z tym będą robić, a już dzisiaj od godz. 13 mam kilkunastosekundowe przerwy co 5-20 minut.
Zobaczymy co dalej, jeśli do końca przyszłego tygodnia się nie poprawi to na pewno robię inbę na zebraniu wspólnoty i pewnie zaprosimy UPC czy innego operatora do współpracy.