Wpis z mikrobloga

Czy na Waszym locie może zabraknąć jedzenia, napojów czy produktów duty-free?

Odpowiedź brzmi - tak, szczególnie jeśli podróżujcie tanimi liniami lotniczymi. W przypadku popularnego europejskiego low-costa jakim jest easyJet najczęstszą przyczyną braku cateringu na samolocie jest tzw. Late A/C change czyli nic innego jak zmiana samolotu na ostatnia chwilę. By rozjaśnić, załóżmy, że samolot którym macie udać sie w podróż łapie usterkę techniczna i jej naprawa potrwa ok. 3h - tymczasem na innym stanowisku stoi taki sam samolot, mający lecieć gdzieś dopiero za 4h. Najczęstszą decyzją operacyjna jest zamiana maszyn - by uniknąć 3h opóźnienia.

Jeśli przeładunek wszystkich wózków z asortymentem sprzedawanym na pokładzie może spowodować kolejne opóźnienie - decyzja jest tylko jedna - lecimy bez cateringu i sprzedaży pokładowej.

Taka sytuacja nie zdarzy sie na lotach długodystansowych oraz w przypadku narodowych przewoźników - którzy w większości w cenę biletu wliczają posiłek. Brak gwarantowanego posiłku to nie wywiązanie sie z umowy z podróżnym, dlatego linia woli poczekać na dostawę.

#groundhandling

#pracbaza #samoloty #lotnictwo

Mirki - wysokich lotów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pobierz airfield_ops - Czy na Waszym locie może zabraknąć jedzenia, napojów czy produktów dut...
źródło: comment_0EuIclMTYppG3XyghkwwrKvUlrfAplzp.jpg
  • 15
@airfield_ops: pod koniec lotu do USA zabrakło piwa - Polak poznany w kolejce w customs chciał zamówić do przekąski przed lądowaniem, ale niestety #!$%@? Norwegowie wszystko wypili i nawet w pierwszej klasie już nie mieli. XD
@airfield_ops: pytanie do ciebie. Dlaczego zmienia się często numer bramki? Mam wirtualny bilet ma iPhone i już drugi raz mi się zdarzyło że dostałem info kilka godzin przed wylotem że nr bramki się zmienił
@airfield_ops: miałem taką sytuację lecąc z Tel-Awiwu do Katowic wczarterowanym EnterAir. Opóźnienie wyniosło ponad 3h, wsiadamy do samolotu zadowoleni, że kupimy sobie alko i papierosy a tu lipa.. tylko dostaliśmy kawę w ramach przeprosin za opóźnienie
@ozjasz2: Niestety w opinii linii lotniczej minimalizacja opóźnienia jest ważniejsza niż sprzedaż pokładową.
@tom8823: Bramka/gate zależna jest od stanowiska postojowego na którym zostanie ustawiony samolot. W przypadku dużych lotnisk tzw. Gate info podawane jest na 50min przed planowanym odlotem.
@airfield_ops: Będziemy z różowym lecieć easyjetem dosyć długa trasę jak na Europę bo Berlin-Lizbona-Madera przełom listopad/grudzień, macie jakieś stałe trasy? Jest szansa że usłyszę "usuń konto" gdzieś w samolocie? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Btw nigdy nie leciałem easyjetem, jak low cost to zawsze rajan albo wizz.
@finam: Jesli chodzi o siatkę połączeń easyJeta to musisz ogarnąć ich stronkę bo nie znam całej na pamięć. Nie jestem ani pilotem ani personelem pokładowym także jeśli nie będziesz miał międzylądowania na Gatwick to Twoje konto jest bezpieczne :)
@airfield_ops myślałem że może jesteś w cabin crew easy jeta bo nie pierwszy raz pisałeś coś o tej linii. :) nie będę miał na pewno tam lądowania bo lecę tak jak napisałem, siatkę połączeń mam ogarnięta i bilety nawet kupione, jak pytałem o to połączenie to myślałem że może ogarniasz jako załoga pokładowa bo jak easy jet lata to wiem . :)