Wpis z mikrobloga

Ktoś może zamówił telefon na jakiejś fejkowej stronie? albo ktoś z Was miał do czynienia ze stroną ultragsm.pl ? bo prawdopodobnie kupiłem telefon który nigdy do mnie nie dojdzie. chciałem sie zapytać, czy jeżeli wlasnie ten telefon nie przyjdzie to czy mogę od nich prosic o zwrot pieniedzy? firmka przez którą jest prowadzona strona to http://www.iai-shop.com/ , ktoś pomoże?
  • 832
Witajcie,

mój zamówiony solid doszedł dzisiaj tj po ponad 3 miesiącach oczekiwania. Na szczescie jest sprawny. Doszło cło i całość wyszła 340 zł. (a więc drogo).
Nerwy, problemy, brak kontaktu. Chciałem zgłosić to już do Federacji Konsumentów ale jak dostałem telefon - nie będę tego robił. Oszuści wkręcają dalej. Dziękuje @Ultragsm: dzieki Wam bede bardziej czytal regulaminy przed zakupem w sieci oraz bede ostrozniejszy jesli chodzi o sprawdzanie siedzib firm.
Nadal zero kontaktu od początku stycznia mimo wielu email, wpisów na FB infolinia nie ma szans się dodzwonić. Zam nr 3974 z dn 11.12.2016r powinno przyjść 07.02.2017. Zgłosiłem do Federacji Konsumentów jest 99% szans na odzyskanie kasy zgłaszajcie swoje przypadki do oddziału wojewódzkiego przypisanego co do wystąpienia sprawy przy pewnej ilości zgłoszeń jest możliwość złożenia pozwu grupowego.
Informacja od Federacji Konsumentów wyglądała tak:
Szanowny Panie,

Prosimy o przygotowanie dokładnego opisu sprawy z
Jak wiekszosc z was rowniez nie przeczytalam dokladnie skad wysylane i ile trwa dostawa. Zamowilam samsung galaxy note 4 myslac ze to zwykly sklep wysylkowy. Pozostaje mi czekac na tel i odeslac go pozniej modlac sie o zwrot hajsu. Prosby o anulowane przesylki nawet przed info ze platnosc dotarla na dotpay nie pomogly(prosba o anulowanie po 23 wyslana info o hajsie o 23.40 a wiadomosc o tym ze realizowana przesylka nastepnego dnia
Ludzie mam oficjalne potwierdzenie, że Ultragsm to i-telefony. Na reklamację zamówienia złożonego w Ultragsm, odpowiedziano mi z i-telefony. Poczytajcie na necie jak załatwili ludzi, teraz zamknęli Ultragsm i działają jako i-telefony.
To, że wgl odpisali to szok. Oni odpisują do momentu gdy nie przyjdzie do zwrotu pieniędzy. Wtedy chowają się pod ziemię.
I-telefony lub Ultragsm, bo z różnych kont odpisują, w swoich odpowiedziach pomijają takie kwestie jak opisywane tutaj http://konsumentwsieci.pl/uznk/. Tutaj jest opisana cała masa praktyk stosowana przez te firmy jak np. wprowadzanie w błąd co do gwarancji na terenie całego kraju. Wszystkiego napisać nie mogę, bo muszę mieć kilka asów w rękawie dla tych "szanownych firm". Piszcze do Federacji Konsumentów. Rozmawiałem z nimi, są zainteresowani ukróceniem takich praktyk :)
Mój szwagier zamówił note 4, nowego, dostał używkę i dowalili cło. Oczywiście nigdzie o tym ani słowa, przed kupnem telefonicznie też ani że używany ani że z Chin.. Grube oszusty z tych @Ultra_gsm. Oni mają jakąs osobowość prawną w Polsce? Rozpracował już ich ktoś?
Może jakiś zbiorowy pozew?
krakow@federacja-konsumentow.org.pl - zgłaszajcie na tego maila, wszystkie nieprawidłowości. Nie pozwólmy oszukiwać innych, nie odpuszczajcie. Nie dajcie na sobie żerować !!!
@ultragsm szukam z wami kontaktu od dobrych paru tygodni! skoro widuję Was tu aktywnych na wykopie, a na maile nie odpowiadacie, to może sprawdźcie zamówienie o numerze 2080 (zwrot!). Proszę o kontakt, bo to zaczyna być już irytujące. Potwierdzenie, że paczka doszła do chin dostałem 19 lutego i od razu wam wysłałem, a o zwrocie pieniędzy żadnych wieści, a w dodatku od tamtego momentu żadnego kontaktu z wami
Po niemal 5 miesiącach od zamówienia udało mi się odzyskać pieniądze. Straty, oprócz zszarganych nerwów, wyniosły 5,5% wartości telefonu. NIE POLECAM!!!
https://ultragsm.pl/Negatywy-i-Oszustwo-cinfo-pol-48.html - kolejne baju baj.
Ad 1) Kilkadziesiąt tysięcy zrealizowanych zamówień - kto je widział?
Ad 2) Podobno nie ma ludzi, którzy narzekają dłużej niż dwa miesiące. To poczytajcie najpierw trochę tych opinii na swój temat , bo jest ich w ch ......:)
Ad 3) Tego nawet nie warto komentować. I-telefony powstały przecież zupełnie przypadkowo i nie mają z wami nic wspólnego :)
Ad 4) Urząd celny nie sprawdza żadnej oryginalności. Mój
Witam.

UltraGSM.pl też się dałem nabrać, numer zamówienia 5073, zapłacone 6 stycznia, ostatnia wiadomość od nich 6 marca, tradycyjnie, że w trakcie realizacji. Po mailu sugerowanym przez federacja-konsumentow.org.pl z żądaniem zwrotu środków, od 20 dni ultragsm jest na etapie wyjaśniania mojej sprawy "jak najszybciej".
Poza drogą prawną, postanowiłem, że pochylę się jeszcze nad tą sprawą, mimo, że już kupiłem dziecku tego iphona 6S+ w sklepie ...
Gdzieś w tym wątku przewijały się
Jeżeli @ultragsm i i-telefony to ta sama firma to ciekawe. Tak się składa że zamówiłem telefon na stronie i-telefony 1 lutego i jeszcze tego samego dnia zaksięgowali moją wpłatę. Mimo iż w ich regulaminie i mailu od nich jest napisane że 40 dni roboczych od zaksięgowania wpłaty to maksymalna ilość czasu realizacji zamówienia, to w momencie pisania wiadomości mija 51 dzień a o przesyłce nie mam żadnej wieści. 1 kwietnia napisałem do
@Mateshu: poczytaj cały wątek. To nie jest ciekawe, tak działają oszuści. Najprawdopodobniej, albo w ogóle nie dostaniesz telefonu albo będziesz miał szczescie jak ja i dojdzie jakis chinski refurb - u mnie na szczescie dziala ale ile nerwów to zjadło....
Z facebooka już ich profil zniknął, pewnie nieźle na tych trolli ludzie nadawali, że nie chciało im się z nimi gadać, to swoją stronę usunęli bo przecież psują im "dobre imię firmy" - jak to twierdzi ultragsm na swoich pseudo oświadczeniach.
@ic2d: hej ja zamówiłem telefon w @ultragsm do dziś wiszą mi pieniądze. Telefon odesłałem do Chin i paczka doszła a pieniędzy od 2 miesięcy nie ma. Chyba powatyguje się do prywatnego mieszkania ma Sołtysowska do Pani Agnieszki B. Lub Pana Marcina. Kiedy oddajcie kasę napisałem na we wszystkie miejsca powiązane w pon zgłaszam na policję i do federacji konsumentów.
@olderoc Cześć. U mnie sytuacja podobna. Zamówienie z listopada które zatrzymano na cle a już pod koniec stycznia zostało dostarczone s powrotem do magazynu i dalej bez kasy. Kontaktu zero zamietli się pod dywan.
I-telefony i Ultragsm to jedno i to samo. Utworzyli to pierwsze, po to drugie już było tak obsmarowane, że nikt o zdrowych zmysłach nic tam nie kupi. Za jakiś czas powstanie jeszcze coś innego, bo i-telefony już też "wyrobiły sobie markę" :)
ja nadal czekam na swoją przsyłkę oczywiście namieszali jak zwykle zamówienie widniało nas stronie jako anulowane pracownik od nich napisał żeby podać dane do zwrotu więc tak zrobiłam po czym po 2dniach okazało się że zamówienie zostało wznowione jako zapłacone przelewem zwykłym więc zapewne moje dane zostały w tym podane. Kontakt był ze sklepem do momentu aż poprosiłam o nr trackingowy przesyłki do tej pory go nie otrzymałam...
Witam. Nawiązałam kontakt z Polsatem i są zainteresowani tematem. Do realizacji potrzebują około 7 osób, które wystąpią przed kamerą i opowiedzą o całej sytuacji. Ja straciłam 2199,99 zl i czekam na pieniądze już pół roku i jestem pewna, że pieniędzy nie dostanę bez interwencji. Proszę o kontakt osoby zainteresowane: liszewskalaura@gmail.com .