Wpis z mikrobloga

EZY5283 w pełni przygotowany na przyjęcie pasażerów przed lotem do Mediolanu - Linate.

W przypadku lotów z dużą ilością wolnych miejsc, załoga nie zabroni Wam zmiany miejsca - przesiadka do wolnego rzędu to żaden problem. Pamiętajcie jedynie by pozostać na swoim "oryginalnym" miejscu podczas startu i lądowania. Związane jest to z wyważaniem samolotu - kapitan otrzymuje dokument na którym widnieje rozmieszczenie pasażerów w konkretnych sekcjach. O ile zmiana miejsca jednego pasażera nie powoduje żadnych komplikacji, o tyle przesiadka 20os grupy może zaburzyć prawidłowe wyliczenia. O samym wyważaniu opowiem przy okazji ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Obserwujcie #groundhandling

#pracbaza #samoloty #lotnictwo
airfield_ops - EZY5283 w pełni przygotowany na przyjęcie pasażerów przed lotem do Med...

źródło: comment_RRB1YI3vq5QCt1W9u6OIhPiH0jVqhlTB.jpg

Pobierz
  • 103
  • Odpowiedz
@creative1222: @airfield_ops: najgorzej jak taki spaslak siadnie obok, czlowiek placi za swoje miejsca a grubasowi sie wylewa tluszcz na twoja strone. Powinno sami rezerwowac te miejsca od srodka jesli maja troche godnosci czlowieka a nie na srodku siadaja i #!$%@? 2 osoby obok

Najlepiej dla grubasow i gowniakow zrobic osobne samoloty ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@airfield_ops
Heh, przypomniała mi się sytuacja z OLT (szkoda, że zamknęli).

Samolocik mały, z 9 pasażerów na ~70 miejsc, trochę wiało.

Pani prosi żeby wszyscy się przesiedli do przodu/tyłu (nie pamiętam), żeby można było wystartować, nie powiem, strach mnie mocno obleciał.
  • Odpowiedz
@tepiciel_absurdow: Strach niepotrzebny :) faktycznie przy samolotach typu ATR czy Q400 zdarzało się przesadzać paxów bo przy małej ilości podróżnych każde 88kg ma znaczenie. 88kg to standardowa waga dla dorosłego mężczyzny wg. Norm ICAO stosowanych przy wyważania.
  • Odpowiedz
Związane jest to z wyważaniem samolotu


@airfield_ops: zawsze myślałem, że na wypadek katastrofy można szybciej zidentyfikować ofiarę. Dzięki za ten wpis i czekam na kolejne :)
  • Odpowiedz