Wpis z mikrobloga

EZY5283 w pełni przygotowany na przyjęcie pasażerów przed lotem do Mediolanu - Linate.

W przypadku lotów z dużą ilością wolnych miejsc, załoga nie zabroni Wam zmiany miejsca - przesiadka do wolnego rzędu to żaden problem. Pamiętajcie jedynie by pozostać na swoim "oryginalnym" miejscu podczas startu i lądowania. Związane jest to z wyważaniem samolotu - kapitan otrzymuje dokument na którym widnieje rozmieszczenie pasażerów w konkretnych sekcjach. O ile zmiana miejsca jednego pasażera nie powoduje żadnych komplikacji, o tyle przesiadka 20os grupy może zaburzyć prawidłowe wyliczenia. O samym wyważaniu opowiem przy okazji ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Obserwujcie #groundhandling

#pracbaza #samoloty #lotnictwo
airfield_ops - EZY5283 w pełni przygotowany na przyjęcie pasażerów przed lotem do Med...

źródło: comment_RRB1YI3vq5QCt1W9u6OIhPiH0jVqhlTB.jpg

Pobierz
  • 103
  • Odpowiedz
Tak mi się przypomniało. Jak skończyła się sprawa ze śmieszkiem co to "wrzucał" pręty do silnika (czy coś w tym rodzaju)?
  • Odpowiedz
@airfield_ops: Ja leciałem w ten weekend nowiutkim Airbusem A321 (więc spore bydlę), tak gdzieś z 1/3, może połowa pusta i załoga przed startem stała i przeganiała pasażerów z przodu na tył, więc chyba nie tylko w małych gówniakach takie coś występuje.
  • Odpowiedz
@airfield_ops: gdzie w Polsce szkolą pilotów takich maszyn? (Oprócz Rzeszowa rzecz jasna) - czy na cywilne maszyny takie rzeczy jak plomby, okulary, delikatna wada postawy dyskwalifikują? jak mocno trzepią na badaniach?

  • Odpowiedz
@airfield_ops: leciałem, a raczej miałem lecieć transavią :) byłem na bramce 2min przed czasem, obsługa się za mną wystawiła i przebookowali mi lot na wieczór ;)
  • Odpowiedz
@Darkejas: Kod samolotu powiadasz :D zmartwię Cie ale to co podałem to numer lotu. Alfabetem lotniczym podaje sie rejestrację samolotu, przy zgłoszeniu do wieży również nie wypowiada sie calej litanii tylko np. "Gatwick ground - easyjet321 ready for taxi"
  • Odpowiedz
@bohun89: Każdy aeroklub szkoli - możesz robić po kolei od turystyka do zawodowej, możesz prywatnie również od 0 do ATPL. Jesli jesteś dobry i masz farta - w szkoleniu moze pomoc Ci linia lotnicza. Podane przez Ciebie przeciwskazania medyczne nie są przeszkodą w uzyskaniu licencji zawodowej.
  • Odpowiedz
@ccTV: 2 minuty przed czasem odlotu?? To tak jak wspomniałem ekstremalne spóźnienie - większość tanich linii lotniczych zamyka bramki na 20 min przed odlotem. Sprawdź co bylo napisane na karcie pokładowej
  • Odpowiedz