Wpis z mikrobloga

@Cheater:

1. Financial Times przedstawiał wyliczenia dowodzące oszustw przy podawaniu inflacji, zeby zafałszować realny PKB


Z uwagi na dane historyczne nie wystarczy zaniżyć wskaźnika inflacji żeby wykazać wzrost PKB. Trzeba jeszcze odpowiednio zafałszować obecny poziom PKB per capita Polski w relacji do innych krajów. Wg historycznych danych MFW PKB per capita realny Polski w 2003 r. stanowił 40% PKB per capita Niemiec, 74% Węgier i 69% Czech. Pytanie ile realnie stanowi dziś w stosunku do tych krajów wiedząc, że np. wzrost PKB Polski był np. o połowę niższy od podawanego
  • Odpowiedz
@fenr7r: Ja nie napisałem, że to jest błędne. Więc nie wiem, czemu miałbym to wyjaśniać. Zaplusowałem tylko stwierdzenie, że każdy ma go za jełopa. Do niego mucha nie siada.

Parę uwag, pisanych bardziej do ciebie niż niego.

Financial Times przedstawiał wyliczenia dowodzące oszustw przy podawaniu inflacji, zeby zafałszować realny
  • Odpowiedz
@Cheater:

Rly? Znasz Wzór na realny PKB? Wiesz co to deflator?


W kwietniu 2004 r. MFW podał, że PKB per capita realny Węgier w 2003 r. (14 574 dolarów międzynarodowych) stanowił 53% Niemiec (27 351). Stanowił czy nie? Czy na podstawie jedynie tych historycznych danych z 2004 r. i danych zebranych obecnie nie da się z grubsza ustalić skumulowanego wzrostu PKB Węgier w latach 2003-2016? Czy rzeczywiście potrzebujemy wiedzy o tym co się działo z Węgrami w latach
  • Odpowiedz
wiec przyszedł Donek do GUSu i wybłagał/rozkazał.


@Cheater: I GUS tak sobie zawyzyl PKB o 40%, a zanizyl bezrobocie o 20%. Nikt się nie zorientował tylko cheaterMiej ty jakaś godność i napisz poprostu #polskawruinie
  • Odpowiedz
@Cheater:

NBP dawno zaorał bzdury pt. "mamy nierówności na poziomie średniej europejskiej" i mamy 3cie najwyższe wśród krajów OECD!


Czy aby na pewno? NBP w zalinkowanym raporcie: "Polska jest krajem o wyraźnie mniejszych rozpiętościach majątkowych na tle krajów strefy euro, o czym świadczy niższy współczynnik Giniego dla majątku netto (58% wobec 68% przeciętnie w strefie euro). Podobne do Polski rozpiętości majątkowe obserwuje się w takich krajach, jak Grecja (56%), Słowenia (53%) czy też Słowacja (45%), zaś najsilniejsze nierówności występują w Niemczech i Austrii (76%), a także na
  • Odpowiedz