Wpis z mikrobloga

Wołam Mirków z tagów #gielda #gpw #inwestowanie, bo być może zainteresuje Was mój post.

W najbliższym czasie mam zamiar zrobić mały eksperyment i wydać 5k na akcje pięciu różnych spółek groszowych czyli pięć pakietów po 1000 zł każdy. Decyzję podjąłem po tym, jak spojrzałem na aktualne wykresy kilku spółek groszowych, które obserwowałem 4-5 lat temu, ale nie zdecydowałem się na ich zakup (gdybym wówczas wydał 5k na obserwowane akcje, dziś kapitał byłby co najmniej 10x większy). Tanich spółek na rynku jest sporo, więc jest z czego wybierać. W grę wchodzą zarówno spółki z głównego parkietu, ale raczej większy wybór jest na New Connect. Mam kilka swoich typów, ale jeszcze nie podjąłem decyzji na które spółki się zdecyduję. Moim faworytem są zawsze te z branży IT, ale nie wykluczam zakupu akcji firm o kompletnie odmiennych profilach działalności. Eksperyment uznam za sukces jeśli do roku czasu osiągnę zysk +50%. Będę grał z ruchomymi stop lossami ustawionymi początkowo na 10% (lub tez na innym adekwatnym poziomie). Jeśli chcecie aktywnie uczestniczyć w eksperymencie to zapraszam do sugestii odnośnie spółek, które powinienem nabyć. Warunek: cena 0,10 - 0,50 zł i w miarę wysoki obrót (choć wolumen nie jest warunkiem decydującym). Nie gwarantuje, że akurat wybiorę polecane spółki, ale na pewno poddam je analizie przed podjęciem ostatecznej decyzji. O tym co kupiłem dam znać dopiero po zakupie.

(Jeśli ktoś jest zainteresowany śledzeniem przebiegu eksperymentu - zapraszam do obserwowania tagu #eksperyment5k)
  • 9
@Potfur: Różnica jest bo spolki groszowe <0,5 pln trafiają na listę alertow, jesli cena nie wzrosnie lub nie bedzie scalenia to wypadają z notowan ciąglych i lądują w jednolitych.
@mat1984: jakies dodatkowe kryteria np zwiazane z postepowaniem upadlosciowym?