Wpis z mikrobloga

#testowanieoprogramowania #testowanie
Będę chciał zrobić szkolenie z testowania - nieodpłatnie (może każdy coś dać się spodoba) w firmie XYZ

Pytanie jest, do programistów i testerów - co byście chcieli usłyszeć - bez papki marketingowej ?
A) Błędy programistów
B) Błędy testerów i samego testowania
C) Live Prototyping - Programowanie/Testowanie i rozwiązania
D) napisz swoje

Czekam na wasze odpowiedzi, mogą być przykłady jak macie coś fajnego
Ja mam dużo SW/HW jeżeli chodzi o consumer goods (znane marki ale nie chce robić tutaj show - nie wypada)
( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • 36
ale sie wkurzą ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)


@austra: a co tu do wkurzania sie?

ogolnie uwazam ze warto jednak postawic na B - sporo ludzi nie wie nawet ze robi bledy ( ͡° ʖ̯ ͡°)
z jednej strony wynika to z malego rynku doswiadczonych osob z drugiej ze
@siranen: @PanKara: od jakiegos czasu sporo testerow traktuje to stanowisko jako trampoline do bycia programista, ciezko dzis o dobrego testera, ktory siedzialby i chcialby siedziec w tym na dluzej, bo zaraz wszyscy uciekaja i trzeba szukac nowych - mowil o tym bodajże tomek gop w przegranych nt. cd projektu, techlandu itp. firm w odcinku o testerach.
@austra: link?
Dlatego dobrzy testerzy sa dobrze oplacani ( ͡° ͜ʖ ͡°) malo tez osob automatyzuje przez co zapotrzebowanie jest jeszcze wieksze. A odplyw testerow to nie tylko programowanie. Mi by sie np taki regres finansowy nie oplacal
@austra: @PanKara: oczywiscie ze sa dobrze oplacani
ale tez jest ich juz coraz wiecej, zwlaszcza z automatyzacja

i nie rozumiem tego skoku na programiste, zaden tester jakiego znamnie chce sie przekwalifikowac
w kazdym projekcie w jakim pracowalem, a pracowalem w wielu, programista znal swoj kawalek kodu i tyle
a tester zawsze ogarnial calosc
bylo to o wiele ciekawsze
@wykopowy_brukselek: ja na samym poczatku chcialem, ale tego nie zrobilem i nie zaluje ani troche tego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Moze i jest coraz wiecej, ale dalej są to znikome ilości w porownaniu do tego co potrzebuja.

Np nordea teraz ma 40 czy 50 wakatow na testerow w gdyni? czy w gdansku?. Kosmos.
Doszli do tego etapu ze nawet za mieszkania placa przez pierwsze pol roku
@PanKara: moze I od 5 tys, nie wiem dokladnie
@anonim1133: - wpisywalem ostatnio komemntarz z wyliczeniami jak nalezy to przedstawic pracodawcy by sie oplacalo, mozesz poszukac, ale w skrocie - zusy I podatki sa na tyle wysokie przy wyzszych zarobkach ze duzo wiecej zostanie ci na reke przy b2b
jasne, bezpieczenstwo jest mniejsze, moga cie wywalic z dnia na dzien, nie masz platnych urlopow itp, ale I tak bardziej sie