Wpis z mikrobloga

Mimo, że w informatyce siedzę od lat nigdy nie zdarzyło mi się stawiać strony na czymś lepszym od darmowego cba.pk lub fora.pl. Teraz mam ochotę postawić coś poważniejszego, ot taki mój zakątek w internecie i w związku z tym mam dwa pytania:
1) Jaki serwis polecacie do kupna domen i czemu ta sama domena na ten sam okres w serwisie X kosztuje 20 złotych, a w serwisie Y 40? Skąd ta różnica w cenach?
2) Znacie jakiś fajny i w miarę tani (darmowe odpadają ze względu na reklamy) hosting?

#informatyka #it #kiciochpyta #hosting #domeny
  • 12
@test_user: @MaTyyy: Na OVH ta domena kosztuje 36 złotych, także nie wiem czy wezmę tu czy tam gdzie jest za 20 ( ͡° ͜ʖ ͡°) Muszę chyba poczytać opinie.

darmowy hosting pod wizytówki

Bardziej miałem an myśli stronę na Wordpressie.
@Wyrazisty: Okej, dzięki ( ͡° ͜ʖ ͡°) I tu widzisz pojawia się taki myk, że każdy pokazuje cenę za rezerwację, a za odnowienie to już nie ( ͡º ͜ʖ͡º)

W sumie na OVH domena + hosting wyniosłyby mnie ~8 złotych miesięcznie, więc nie ma tragedii.
@qqwwee Rejestracja domen krajowych odbywa się mniej więcej na podobnych zasadach. W NASK płaci się podobną kwotę na rejestracje i odnowienia PL, różnice wynikają wyłącznie z polityki cenowej poszczególnych operatorów. Sama domena jest zawsze takiej samej "jakości", choć w różnych firmach można spotkać lepsze lub gorsze panele do zarządzania np. plikiem strefy.

Dobrym hostingiem, gdzie warto zarówno utrzymywać stronę, jak i rejestrować domenę, jest https://www.hekko.pl

Patrząc na ceny domen zwracaj koniecznie uwagę