Wpis z mikrobloga

Jak myślisz, który framework w niedalekiej przyszłości będzie najbardziej pożądanym w projekcie?

  • Angular 1.x 8.7% (10)
  • Angular 2.x 27.8% (32)
  • React 28.7% (33)
  • Vue 26.1% (30)
  • Aurelia 5.2% (6)
  • Meteor 3.5% (4)

Oddanych głosów: 115

  • 18
  • Odpowiedz
@Marmite: True, tylko gdyby tak było to część projektów byłaby pisana w pure JS, nie wszędzie w ogóle jest potrzebny framework. A hype to też jest hajs. W naszym świecie też istnieje moda :D
  • Odpowiedz
@Afrael: Nie, ale mam jakieś dziwne wrażenie, że w innych środowiskach ta faza już minęła i jest to już bardziej stabilne i dojrzałe. Chcesz mnie wyprowadzić z błędu? :D
  • Odpowiedz
@karer: U mnie w firmie już odchodzimy powoli od Angular 1.x, projekty które nadal piszemy w jedynce nadal są w niej pisane, natomiast nowe to już Vue/React/Angular 2.x. Zdarza się nawet tak, że klient chce żebyśmy pisali w jakiejś technologii :D co jest ciekawe
  • Odpowiedz
@Marmite: wyprowadzał z błędu nie będę, bo najlepiej znam branżę webdev, ale opierając się o znajomych myślę, że to nie problem branży a swego rodzaju przyzwyczajeń. Nauczysz się jednego narzędzia/języka dobrze, to często nie masz czasu/ochoty aby uczyć się kolejnego w takim poziomie, ani kolejnego i jeszcze kolejnego, aby być w stanie wybierać między najwydajniejszymi rozwiązaniami do danej pracy. Aby utrzymać swego rodzaju biegłość w nich wszystkich potrzeba bardzo dużo samozaparcia
  • Odpowiedz
@Quanty: spoko ale mowimy o najblizszym czasie. React jest technologia ktora przeminie poniewaz w wielu przypadkach jest przerostem formy nad trescia. W wiekszosci wypadkow angular wystarcza a pisze sie w nim szybciej niz w reakcie.
  • Odpowiedz
a ja wyznaję zasadę, że często lepiej (w sensie biznesowym) jest pisać w gorszym narzędziu/języku, który lepiej znasz, niż odwrotnie, pomimo tego, że inne rozwiązanie byłoby efektywniejsze


@Afrael: nie ma innego lepszego sensu niz sens biznesowy :)
  • Odpowiedz
@Afrael: Podzielam częściowo Twoje zdanie :) Z doświadczenia wiem, że nie mam czasu na to żeby się uczyć, ale po prostu trzeba znaleźć ten czas i to zrobić, wtedy wzrasta Twoja wartość. Jak chcesz zarabiać średnią lub niewiele więcej to umiesz jedną technologię i rozwijasz się tylko w Niej jesteś w tym obszarze "mistrzem", lecz jak jesteś w którejś bardzo dobry i w innych dobry, to już resztę można samemu się
  • Odpowiedz
@Quanty: jeżeli chodzi o dobrych developerów to jak najbardziej. Niestety jak wszędzie tutaj pewnie też działa zasada Pareto, przez co większość nigdy nie będzie dobrymi, stąd moje wytłumaczenie tej sytuacji i założenie, że dotyczy ona nie tylko webdevu.
  • Odpowiedz