Wpis z mikrobloga

straszyła nas podatkiem 75%

nas


ciekawe ilu wyborców nowej prawicy zarabia więcej niż pół miliona złotych rocznie i to nie jako przedsiębiorca
a potem jacyś kibole to retweetują bo myślą że lewactwo zabierze im 75% pensji z fabryki śrubek i w efekcie społeczeństwo jest przeświadczone o tym że razom dybie na ich głodowe pensje a nie chce je poprawić

#bekazprawakow #razem #nowaprawica #polityka
Pobierz deszanel - >straszyła nas podatkiem 75%
nas

ciekawe ilu wyborców nowej prawicy zar...
źródło: comment_qK21oFlRkcNzfACfWQ8QuMrCpe3025eW.jpg
  • 120
Zbuduj firme, poświęć wiele lat pracy zatrudnij 1000 osób a tu nagle przychodzi ktoś i mówi panie oddawaj 75%.

1.Zwalniasz 700 osób, strajki, musisz wypłacić 10 pensji osobom zwolnionym, twoja firma upada.

2. przenosisz firmę do raju podatkowego.

Komuna też w teorii miała być utopią.


@zyyx: ale bzdury, polecam trzy artykuły na wiki:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Podatek_progresywny
https://pl.wikipedia.org/wiki/Podatek_dochodowy_od_os%C3%B3b_fizycznych
https://pl.wikipedia.org/wiki/Podatek_dochodowy_od_os%C3%B3b_prawnych
@deszanel: @smyl: Ok, w takim razie zmniejszy to skalę ale myśląc logicznie spodziewasz się, że nagle taka osoba zacznie żyć jak klasa średnia? Czy obetnie płace lub zwolni x osób albo zacznie robić przekręty żeby mieć w kieszeni tyle co wcześniej?
Cofnijmy się do lat 70, świetny pomysł. Co mogłoby pójść nie tak ( )


@Flypho: słyszałem, że powinniśmy się wzorować na zachowaniach kraju Zachodu z czasów, kiedy były biedniejsze? Jeśli powinniśmy się wzorować na współczesnej Europie, to powinniśmy wprowadzić progresję podatkową, bo tak jest we wszystkich krajach zachodnich.
@chanelzeg: Belgia 64%, Finlandia 62%, Szwecja 60%. Tylko nie bardzo wiem, czy to jest marginal income tax w tych krajach, czy łączny. Na przykład dla Danii podaje się kwotę maksymalnego podatku 51.95%, ale jest to łączne opodatkowanie - a nie podatek od ostatniej zarobionej korony (jak stawka Razem).


@smyl: Tyle, że 75% to sam PIT ma być. Do tego składki na ZUS ze zdjętym ograniczeniem więc marginal income tax u
@smyl: W takiej skali nie mówię o zwolnieniu 70%, ale np obcięciu lekko pensji. Ktoś w końcu musi zapłacić żeby właściciel nie odczuł nowego podatku. Chyba nie sądzisz, że człowiek przyzwyczajony do życia na poziomie wyprowadzi się z willi, sprzeda limuzynę itd.
@MKULTRA: 60% jest obecnie. Czyli bogatym Szwedom zostanie 4x więcej kasy niż bogatym Polakom po wprowadzeniu pomysłów Razem. A dodajmy, że Szwecja to jeden z najbardziej ofiskalowanych krajów.
@MKULTRA: przeczytaj posty smyla, zwolennika Razem, pisze tam to co ja. W Szwecji bogaci płacą max 60% dochodów. Bogatym zostaje więc 40%, Razemowy pomysł to 10% zostaje bogatym. 4x mniej. Przecież to matematyka z 3 klasy podstawówki.
@deszanel: Problem w tym, że wg programu tej bolszewickiej partii nie tylko oni dostaliby po dupie. Osoby obecnie zarabiające lekko poniżej granicy drugiego progu też płaciłyby większe podatki. Tu można sobie sprawdzić na konkretnych kwotach.
@chanelzeg: ja kojarzę co smylu pisze, Ty za to nie za bardzo kumasz o co chodzi w progresji podatkowej i nie rozumiesz funkcji podatków, więc dyskusji kontynuował nie będę. Żegnam
nie jestem zwolennikiem propozycji podatkowej partii Razem. Walczę jedynie o merytoryczną rozmowę o progresji, nazywanie "komunistyczą" progresji na poziomie USA z czasów lotu na Księżyc jest niepoważne (chyba, że o to chodzi w twierdzeniu, że jest "kosmiczna)


@smyl: Pórówywanie wycinka systemu podatkowego jest niedorzeczne. Jak już chcesz leciec na księżyc to sparwdź jaki mieli wtedy VAT i jaki był klin podatkowy dla osób zarabiających przeciętnie.