Wpis z mikrobloga

Czy Neuropa wytłumaczy, dlaczego PO i N, które jeszcze pare dni temu srały się na czarnych protestach, dziś chcieli przedłużyć pracę nad NIE CHCIANĄ ustawą do 11 stycznia?

#aborcja #neuropa #4konserwy
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@000loki:
Prawdopodobnie nie wiedzieli, jak PiS będzie głosował, podejrzewali, że za ustawą i próbowali grać na zwłokę, przewlekać prace nad projektem.
Dwa: możliwe, że to był lapsus, ten 11 stycznia, chodziło prawdopodobnie o 11 października (dziś w Sejmie omawiano też ustawę dot. kompetencji sędziów TK i część posłów chciała tego wysłuchać, co kolidowało z posiedzeniem komisji, nie dotarli bądź nie zostali na komisję wpuszczeni przedstawiciele ngosów itd.).
  • Odpowiedz
@rybitwa_: jak nie wiedzieli, skoro głosy o tym jak PiS będzie głosował chodziły już od jakiegoś czasu. To plus wypowiedź Jarka, w której zaznaczył wyraźnie, że nie jest za tą ustawą, tylko za kompromisem.

IMO Jarek ich rozegrał wszystkich i zrobił z nich idiotów. Plus do tego wystąpienia przeciw CETA dziś, zabierają CAŁEJ opozycji cokolwiek do walki z PiS.
  • Odpowiedz
jak nie wiedzieli, skoro głosy o tym jak PiS będzie głosował chodziły już od jakiegoś czasu


@000loki: Już po głosowaniu wypowiadali się o tym pisowcy i ktoś od Kukiza (chyba Liroy), ale niekoniecznie musieli o tym wiedzieć ludzie z .N i PO, przed głosowaniem. "Chodzące głosy" to też nie jest źródło, któremu powinno się do końca ufać.

To plus wypowiedź Jarka, w której zaznaczył wyraźnie, że nie jest za tą ustawą, tylko za kompromisem.

Oj, nie, Jarek mówił, że -jako katolik- zagłosuje zgodnie z etyką katolicką. Poza tym - to jest gra polityczna, nie poglądy się tu liczą. Temat aborcji był szalenie kłopotliwy dla PiSu i nie wiadomo było, jaką woltę
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@Wotto nie głosowałem na niego i mam na niego mocno w------e. Mam nadzieję, że nie r---------a gospodarki swoimi debilnymi pomysłami, ale to tylko nadzieja. Żadnych argumentów nie przedstawiłeś, i tylko szufladkujesz więc odpisze Ci w Twoim stylu: Musisz bardzo kochać Ryśka, skoro nie widzisz, że się nowoczesna wraz z PO zaoraly.

@rybitwa_ ale czy ja gdzieś napisałem, że zrobił z protestujących kobiet idiotki? skończcie z tą wscieklizną w końcu. Rozegrał
  • Odpowiedz
ale czy ja gdzieś napisałem, że zrobił z protestujących kobiet idiotki? skończcie z tą wscieklizną w końcu.

@000loki: Nie, to ja napisałam.

Co do kobiet to niestety zostały wykorzystane do gry politycznej przez różne partie, pomimo tego, że zamiary miały dobre.

Kobiety to ludzie, wiele potrafi myśleć samodzielnie, nie bój
  • Odpowiedz
@000loki: mozna byc jednoczesnie przeciw projektowi i przeciw lamaniu prawa. Gdyby nie stanowcza reakcja PIS twierdzilby, ze skoro przy tym niechcianym projekcie lamanie prawa wam nie przeszkadzalo to przy innych tez nie powinno. Juz teraz slysze takie glosy.
  • Odpowiedz
@rybitwa_:
Ok, to wytłumacz mi jak niby zrobili z kobiet idiotki? Były manifestacje, dzień później premier wreszcie publicznie zabiera głos z jakimiś konkretami i o-------a ministra, który zlekceważył protesty. Dwa dni później ustawa odrzucona z komisji. Naprawdę nie ma znaczenia co chciał a czego nie chciał w końcu zrobić JarKacz - manifestacje odniosły swój skutek i na idiotów to ostatnio wyszli przede wszystkim Waszczykowski i Kukiz.
  • Odpowiedz
Prawdopodobnie nie wiedzieli, jak PiS będzie głosował, podejrzewali, że za ustawą i próbowali grać na zwłokę,


@rybitwa_: I dlatego zależało im by zaprosić do komisji organizacje "broniace życia" ? Sorry ale wiadomo było jakie zdanie ma na ten temat Jarek. Tak samo zablokowali zakupy LPR w 2005-07 więc nie było raczej wątpliwości.

Opozycja chciała zwyczajnie przekonać PiS do przyjęcia projektu ustawy. Po to chcieli koniecznie mieć na komisji obrońców życia,
  • Odpowiedz
I dlatego zależało im by zaprosić do komisji organizacje "broniace życia" ?


@Falcon: Z tego, co sobie przypominam na sali wymieniono m.in. Dziewuchy (organizacja feministyczna).

Sorry ale wiadomo było jakie zdanie ma na ten temat Jarek. Tak samo zablokowali zakupy LPR w 2005-07 więc nie było raczej wątpliwości.


...a rok temu, na jesieni, w poprzedniej kadencji, nieomal cały PiS poparł bardzo podobny projekt antyaborcyjny; prezentowała go wtedy Kaja Godek.
  • Odpowiedz
@rybitwa_: Tak, podobnie opozycja krzyczała że 500+ trzeba rozszerzyć na wszystkie dzieci od pierwszego włącznie. Albo PO, które pomogło lpr i samoobronie przegłosować rozszerzenie becikowego, tak by rozsadzić budżet pis... To jest gra polityczna, naprawde. Jak można tego nie widzieć?

Politycy wiedzą o tym. Mowią to, co wyborcy chcą usłyszeć.

Ponadto skoro Twoim zdaniem PiS popiera ban na aborcję, to czemu odmówił LPR uchwalenia takiego zakazu kiedy rządzili poprzednim razem?
  • Odpowiedz