Wpis z mikrobloga

Polski system szkolnictwa wypuszcza debili, którzy potem idą na gównokierunki studiów i narzekają że nie pracują w zawodzie. Taka jest moja myśl jak zobaczyłem listę osób z mojej szkoły, kto gdzie poszedł na studia. Masakra jakaś. Choć życzę im jak najlepiej, to aż mnie to boli, bo większości z nich i tak się te studia w życiu nie przydadzą... ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#przemyslenia #studbaza #licbaza #matura #edukacja #polska #takaprawda
  • 17
  • Odpowiedz
@ZIELONECZKA_WSCIEKLA: Ja bronię ściągania na studiach, ale tylko w szczególnych przypadkach. A takich jest mało. Natomiast całkowicie nie wyobrażam sobie ściągania na takich kierunkach jak medycyna i innych które służą ratowaniu życia ludzkiego. Natomiast w gimbazie i licbazie? Tam i tak każdy ściąga, wolna amerykanka. Tam jest ważne tylko wyniesienie wiedzy potrzebnej do matury, która jest potrzebna na dany kierunek.
  • Odpowiedz
@Norev: Na 100% płatne studia, tak jak na zachodzie, to raz. Dwa, całkowita zmiana systemu edukacji gimnazjalnej, licealnej, technicznej i zawodowej. To uczeń powinien mieć prawo wyboru tego, co chce się uczyć w liceum profilowanym, nie inaczej. Pozostałe przedmioty na zasadzie odbębnienia testu sprawdzającego jakąś tam wiedzę i tyle. W liceach są już dorośli ludzie, którzy powinni wiedzieć czego chcą. Namiastką tego jest choćby system amerykański. Zmiana podstawy programowej to "
  • Odpowiedz
@verex: niewykonalne, uczniowie są dla szkół, a nie szkoły dla uczniów. Wszystkie placówki edukacyjne są po to, żeby nauczyciele mieli pracę.

  • Odpowiedz
@Filem00n: I właśnie to się powinno zmienić. Dziś kadra nauczycielska to w większości zdecydowanie nie są nauczyciele z powołania, a po prostu pionki które ukończyły studia. Jak się nauczyciel nie sprawdza to powinien wylecieć i być zastąpiony takim, co jest dla uczniów, a nie odwrotnie.
  • Odpowiedz
@verex: ty to wiesz, ja to wiem, ale tkwimy w tym systemie 27 lat, a społeczeństwo nadal wybiera te same mordy do władzy, tak to się #!$%@? nic nie zmieni chyba zdajesz sobie z tego sprawę?( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Filem00n: Bo społeczeństwo jest głupie, bo system szkolnictwa ich nie nauczył logicznego myślenia.

@jenko: Do stania na kasie w sklepie starczy ogólniak, albo nawet i gimnazjum. Niestety wiele ludzi łudzi się że po studiach (#!$%@? tam, że byle jakich, gównokierunki na które łatwo się dostać) będą mieli możliwości, karierę, itd. Prawda jest taka, że trzeba czuć temat by być w czymś dobrym. A dopiero bycie w czymś dobrym skutkuje możliwościami
  • Odpowiedz
Bo społeczeństwo jest głupie, bo system szkolnictwa ich nie nauczył logicznego myślenia.


@verex: teraz to już pojechałeś z tematem, serio uważasz, że władza państwowa będzie chciała wychować pod sobą miliony obywateli którzy logicznie myślą i potrafią działać i dobrze wybierać?
Władzy na rękę jest gdy naród jest głupi i tępy.

Pomysły masz mądre, ale patrzysz pod złym kątem na rzeczywistość.
  • Odpowiedz
@Filem00n: Owszem, wygodniej rządzi się ludem głupim. Ale głupi naród to słaby naród (choć przypadek Rosji chyba pokazuje inaczej). Będzie leżeć gospodarka, edukacja, wszystko. Zamiast stać się naprawdę wyedukowanym krajem z dobrą gospodarką, rządzący ciągną ten kraj jeszcze głębiej na dno i to z pełną premedytacją. A to wszystko z krzywdą ludzką -- marnotrawi się miliony umysłów, które mogłyby robić rzeczy dużo bardziej ambitne i piękne, tworząc ten świat lepszym. Ale
  • Odpowiedz