Wpis z mikrobloga

#pracbaza #czarnyprotest #logikaniebieskichpaskow

Przyszedł Czarny protest... Żadnego różowego w firmie... Dyrektor mówi że jak zrobimy część pracy za nie to może będą na nas milej spoglądały i wydzielił cześć naszego zespołu do przejęcia obowiązków wykonywanych przez panie(SUPER POMYSŁ BULWO)... Mi w zaszczycie przyszedł dział korespondencji i księgowo/windykacyjny innego działu... Wydajność obecna to około 10-12 pism na 8 godzin roboczych...Przerobiłem istniejący wzór pisma i stworzyłem skrypty VBA które przetwarzają dane tekstowe z Systemu na rekordy bazodanowe a potem te rekordy uzupełniają puste luki do korespondencji seryjnej... Żeby było milej stworzyłem kolejny skrypt który sortował faktury imienne do danego pisma jako załącznik.

Mamy godzinę 12.30 i chłodzę drukarkę i strzelam parafki. Bo na tą chwilę jest wykonane około 200 pism Praca która różowemu zajęłaby około miesiąca mi zajęłaby około tygodnia. Dyrektor pyta się jak robota a ja udaję że ciężko pracuję...

Najbardziej smuci mnie to że gdy wrócę na swoje stanowisko ona dalej będzie żłopać kawkę robić ploteczki d------i dostając porównywalne pieniądze a nas będzie się goniło szybciej bo KULWA DEDLAJN.

Żeby różowy nie dostał opierdzielu za kiepską wydajność pracy i listonosz nie dostał przepukliny, resztę dzisiejszego dnia spędzę na partyjce w Call of Duty i oglądaniu głupich filmików na YT i mirko ... Miłego Poniedziałku Mireczki!
  • 87
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@owN_: Nie wiadomo. Przegłosują co chcą i potem powiedzą że przecież nie było żadnych protestów. To jest PiS, inny stopień świadomości. Bardzo dobrze że doszło do tych protestów.
  • Odpowiedz
@Szlaufman Może różowa jest mądrzejsza od Ciebie, ale szefa robi w ch...
Skrypt ma, który robi za nią, ale wszystkim wkoło opowiada jaka jest zarobiona, a w tym czasie ogląda w necie sklepy z butami i torebkami.
  • Odpowiedz
@Szlaufman: trzeba było przedstawić firmie ten sposób na automatyzację i usprawnienie i zaproponować, że możesz to wdrożyć w zamian za premię. Jak się nie zgodzą, to siedzisz i udajesz że robisz ręcznie, jak się godzą, to wspomniany #rozowypasek zostaje zredukowany, lub jedynym jego obowiązkiem jest podpisywanie dziesiątek pism zamiast ich wypisywanie (w tym przypadku to i dla niej jest lepiej, bo ma mniej roboty). Rozwój to to czego
  • Odpowiedz