Wpis z mikrobloga

#pracbaza #czarnyprotest #logikaniebieskichpaskow

Przyszedł Czarny protest... Żadnego różowego w firmie... Dyrektor mówi że jak zrobimy część pracy za nie to może będą na nas milej spoglądały i wydzielił cześć naszego zespołu do przejęcia obowiązków wykonywanych przez panie(SUPER POMYSŁ BULWO)... Mi w zaszczycie przyszedł dział korespondencji i księgowo/windykacyjny innego działu... Wydajność obecna to około 10-12 pism na 8 godzin roboczych...Przerobiłem istniejący wzór pisma i stworzyłem skrypty VBA które przetwarzają dane tekstowe z Systemu na rekordy bazodanowe a potem te rekordy uzupełniają puste luki do korespondencji seryjnej... Żeby było milej stworzyłem kolejny skrypt który sortował faktury imienne do danego pisma jako załącznik.

Mamy godzinę 12.30 i chłodzę drukarkę i strzelam parafki. Bo na tą chwilę jest wykonane około 200 pism Praca która różowemu zajęłaby około miesiąca mi zajęłaby około tygodnia. Dyrektor pyta się jak robota a ja udaję że ciężko pracuję...

Najbardziej smuci mnie to że gdy wrócę na swoje stanowisko ona dalej będzie żłopać kawkę robić ploteczki d------i dostając porównywalne pieniądze a nas będzie się goniło szybciej bo KULWA DEDLAJN.

Żeby różowy nie dostał opierdzielu za kiepską wydajność pracy i listonosz nie dostał przepukliny, resztę dzisiejszego dnia spędzę na partyjce w Call of Duty i oglądaniu głupich filmików na YT i mirko ... Miłego Poniedziałku Mireczki!
  • 87
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

sekretarka złamała wszelkie zasady polityki bezpieczeństwa i naraziła firmę na atak Ransomware który mógł narazić na gigantyczne straty i to że dzisiaj przez błąd różowego ja i moi znajomi z pracy musieli by szukać nowej


@Szlaufman: Innymi słowy: otworzyła załącznik z podejrzanym mailu xD
  • Odpowiedz
A ile te panie zarabiają i jaki mają interes w tym, żeby sobie przyśpieszać pracę? Czy to był ich zakres obowiązków? Czy przyśpieszanie pracy wpłynie na to, że będą miały jej mniej? Czy są kompetentne, żeby takie rzeczy robić? Bo to firma szuka pracownika i firma od niego wymaga - jeśli nie było wymagane VBA to hm, po c--j im psujesz pracę? Serio, Wy sobie pójdziecie, a one zostaną w dupie. Część
  • Odpowiedz
@Mysiunia_ a zacznij ogarniac excela w urzedzie - matko bosko! Wydajnosc podniesiona, wiele rzeczy mozna sobie zautomatyzowac (przy podstawach excela), magia, nagle sie wyrabiasz z robota i nagle krzywo patrza ze czekasz az Ci pisma przyjda...

Obsluga komputera to podstawa - automatyzacja czynnosci biurowych to tez podstawa.
  • Odpowiedz
@JakisTakiNick: @TySzafa: @Mysiunia_: I w każdej CVce "Bardzo dobra znajomość pakietu Microsoft Office"
Tylko że jeden będzie myślał że bardzo dobra obsługa to umiejętność praktycznego zastosowania funkcji JEŻELI albo klikania w przycisk sortuj a w porywach do nawet zagnieżdżania kilku funkcji w jedno. A inny będzie wymagał obsługi makr tabel przestawnych oraz VBA które nomen omen można wykorzystać nie tylko w Excelu ale całym pakiecie Office
  • Odpowiedz
@medevacs: Nawet jeśli tak jest, to obnażenie ich "włoskiego protestu" też ma pozytywne konsekwencje, bo nie mogą się dalej tak o--------ć - przynajmniej w tej danej dziedzinie. Uważam, że przyzwoicie jest najpierw porozmawiać z kolegami z pracy, a później z pracodawcą - chociażby w ramach ostrzeżenia.

Poza tym serio, ludzie naprawdę nie potrafią często optymalizować swojej pracy.
  • Odpowiedz
Żebym miał pojęcie to bym napisał. Wiem że u nas była regulacja że kadra ma się składać przynajmniej z 45% kobiet i CV mężczyzn będą odrzucane.


@Ambiwalentnik: Ale w Polsce? Jak tak to coś bajki opowiadasz. Co najwyżej regulacja wewnętrzna firmy, a nie przepis.
  • Odpowiedz
wracając po jakimś czasie nie wracam do komputera kobiety, tylko faceta.


@Pulok: Bo kobieta z komputera tak ostroznie korzysta i w ogole nic nie kombinuje, nie szuka. T osamo jest z wypadkami samochodowymi. Jezdza ostroznie, to mamy argument ze sprawcami wypadkow zsa mezczyzni. Ale tak to jest jak sie tak prosto mysli i widzi tylko efekty, a nie przyczyny. Jakby kobiety korzystaly z komputerow w taki sposob jak mezcyzzni to
  • Odpowiedz
scigaja mnie jak k---a kalkulatory za 3 funty zamowie


@Mysiunia_: A to chyba normalne, jesli wydajesz nieswoje pieniadze

gdyby mnie tam wpuscili poustawialabym im I zautomatyzowala Prace, ale nieeeeee


spytaj o logiczne argumenty za tym by nie przyspieszyc pracy i ulatwic jej
  • Odpowiedz
@Mysiunia_: sęk w tym, że Ty jęczysz i dalej tam pracujesz, zmień pracę na taką, w której rozwiniesz skrzydła. Praca, gdzie cisną o 3 funty za narzędzie pracy to toksyczna gównorobota a nie miejsce pracy.
  • Odpowiedz