Wpis z mikrobloga

#gospodarka #ekonomia #firma #pieniadze #dobrazmiana #kapitalizm

#!$%@?ę PiS w większości aspektów i to jest jeden z głównych! W Polsce jest jakiś kult biedoty, w który wkręcane są kolejne pokolenia od czasów PRLu. Zaprawdę powiadam Wam, biednym być to wstyd i hańba. Można mieć przejściowe problemy, okresowe upadki, bankructwa i podnosić się, można oberwać ze strony zdrowia lub przyczyn niezależnych, ale biednym być nie jest powodem do dumy i należy z biedotą walczyć.

"Wydaje nam się, że ci, którzy zarabiają więcej, powinni płacić troszeczkę więcej niż ci, którzy zarabiają mniej" - powiedział wicepremier Mateusz Morawiecki w sobotę w TVP Info, pytany o plany dot. jednolitego podatku, który ma łączyć PIT oraz składki na ZUS i NFZ.

Bo co? Bez progresji i tak płacą więcej. Ile zapłaci podatku ktoś, kto zarabia 2000zł, a ktoś, kto zarabia 20 tysięcy? Nawet jeśli obaj będą mieli po 15%, ten, co zarabia 20 tysięcy, zapłaci 10x więcej podatku więcej od tego, który zarabia mniej... No, ale trzeba mu dosrać 30-50%, by się biedak poczuł lepiej...

"Ja tylko odpowiadam na pytanie, czy system jest progresywny i jak on powinien wyglądać. Ja uważam, że ci którzy zarabiają więcej, powinni dawać więcej z siebie" - zaznaczył.

Dają z siebie, kreują ten kraj, gospodarkę, miejsca pracy i umożliwiają reszcie egzystencje, która to reszta jest intelektualnie niezdolna by zorganizować coś samemu, a Ci, którzy taką zdolność nabywają, szybko wydostają się z pułapki niskich zarobków. Dlaczego mamy promować w kraju biedę, zarówno finansową jak i umysłową?

Jak powiedział, lepiej sytuowani "mają pewne zobowiązania". "Dzięki różnemu splotowi okoliczności, swojemu wykształceniu, talentom, szczęściu czasami, czasami temu co odziedziczyli, zarabiają więcej,

Wobec kogo? Sami osiągnęli to, co mają. Nie mówię o januszach wyzysku, bo oni są na poziomie nieznacznie wyższym od wyzyskiwanych, zresztą teraz już nie ma takiego wyzysku jak dawniej, ludziom nie chce się pracować za minimalne stawki i pensje idą systematycznie i naturalnie w górę, po za instytucją płacy minimalnej, którą zarabia jedynie 800 tysięcy osób z 16mln pracujących.
Większość osób osiągnęła to, wytrwale idąc po swoje, ucząc się po nocach, pracując (Z GŁOWĄ) po kilkanaście godzin dziennie, rodząc się z lepszymi predyspozycjami. Nie mają większych zobowiązań niż reszta społeczeństwa. W Polsce próbuje się tłamsić rodzącą się klasę średnią, tak by opłaciła gloryfikowanie biedoty. (Programy socjalne).

#polityka
  • 122
@priseffects #!$%@? wypowiedź. Wręcz żałosna.

Pokaż mi bogacza który płaci podatki xD wszyscy co mają pieniądze inwestują w to aby mieć ich więcej, wały podatkowe, podłożone faktury, firmy w raju podatkowym, robienie sp z.o.o. na sp.k.

Wchodzisz poza próg podatkowy i zaczynasz placic 32% podatku ? Firma - podatek liniowy 19% i po problemie <---- tak bogaci płacą podatki.

A biedni płacą bo muszą. Nie stać ich na profesjonalistów którzy pomogą im
Ci sami bogaci ludzie prowadzą mobing na pracownikach, łamią ich prawa, mają w dupie motywację w postaci podwyżki bo doskonale ale wiedzą, że muszą u niego pracować, są od niego zależni.
@Jaracz_Joint: to jest troche naciaganie logiki i uzywanie skrajnych argumentow. jak to co napisales ma sie do calej rzeszy mlodych ludzi ktorzy proboja zakladac rodziny w tym kraju, wychowac dzieci etc jak od rzadu dostaja info ze 7k na miesiac to jest bogactwo i zasluguje na 32% dochodowego.

czasem jak czytam te komentarze to mam wrazenie, ze reszta rozmowcow nie zna chociazby cen mieszkan czy uslug. tylko od razu pojazd od
zabieranie 40% jest tak samo niemoralne, jak stawka 18% i 32% (obecne)

7k na miesiac to jest bogactwo i zasluguje na 32% dochodowego.


@pulse: @priseffects: chyba się nie zrozumieliśmy. Obciążenie około 40% kosztów pracodawcy na umowie o pracę niezależnie od dochodów, to jest obecna sytuacja, tak jest teraz, PIT jest progresywny, ale ZUS jest degresywny i te zmiany się ZNOSZĄ:

- osoba zarabiająca 1850zł brutto miesięcznie (minimalna) oddaje
@smyl: chodzi mi o to, że nawet jeśli teraz nie masz progresji i zmiany się znoszą, to jedynym sprawiedliwym opodatkowaniem jest degresja lub brak opodatkowania pracy (jedynie konsumpcji i nieruchomości)...
To co proponuje Morawiecki, będzie zabójczą, wręcz #!$%@? niesprawiedliwą progresją, która wytępi całkowicie klasę średnią lub wyższą średnią w Polsce.
Już teraz, osoba zarabiająca te 7 tysięcy i wyżej, niech będzie 20-30 tysięcy (co jest normalną pensją specjalisty w Europie), oddaje
@smyl: W sensie mają płacić więcej na ZUS, ale dostawać dalej marną emeryture? Jakby emerytury działały tak, że pieniądze tam wpłacone kumulowały się na koncie i po powiedzmy przepracowaniu iluś tam lat, albo przy jakimś progu można było je wypłacić, czy z nich korzystać to ja jestem za.
Ale #!$%@? ta jawna kradzież pieniędzy w systemie jaki jest teraz, że w ogóle się zmusza do płacenia ZUSu to ja nie rozumiem.
@invtraveler: to już ZUS zalecił by znieść limit, ale do ZUSu pójdą pieniądze takie jak do tej pory, w limicie 30x składek rocznie, wszystko co ponad limit ma iść do budżetu państwa, a budżet oddawać ZUSowi. W ten sposób ZUS dostanie więcej kasy i nie będzie miał obowiązku wypłacać większej emerytury od tej kwoty.
Ba! Takie zalecenie wyszło kilka dni temu i jest brane pod uwagę w pracach nad tym super-podatkiem
Ludzie nie potrafią oszczędzać, to ich sprawa, niech mieszkają na ulicy.


@invtraveler:
No, na pewno człowiek bez środków do życia posłusznie położy się pod mostem i umrze. W ogóle nie będzie napadał innych ludzi w celu prywatyzacji portfela, nie będzie włamywał się do mieszkań/domów, nie dołączy do grup przestępczych i gangów i nie będzie głosował na oszołomów. Tak właśnie do władzy doszedł Lenin.

Czy twoja rodzicielka wie, że się narkotyzujesz?
@lerner: lerner bez ataków personalnych proszę, a ludziom można dać emeryturę obywatelską, na którą stać nas już teraz, skoro 500zł dali, to dadzą i 1500zł po likwidacji tego molocha i uwolnieniu potencjału gospodarki
jedynym sprawiedliwym opodatkowaniem jest degresja lub brak opodatkowania pracy (jedynie konsumpcji i nieruchomości)...


@priseffects: dlaczego liniowe opodatkowanie pracy jest niemoralne, a opodatkowanie konsumpcji i nieruchomości już jest moralne?

Jakby emerytury działały tak, że pieniądze tam wpłacone kumulowały się na koncie i po powiedzmy przepracowaniu iluś tam lat, albo przy jakimś progu można było je wypłacić, czy z nich korzystać to ja jestem za.


@invtraveler: Dokładnie tak działają. Kumulują się w
@smyl: tylko, ile te składki były warte, kiedy przeciętna pensja wynosiła $20? Mówię, że trzeba spróbować, tylko nie ma odważnego rządu.
Procedura jest prosta logicznie, trudniejsza w wykonaniu, ale nikt nie próbuje:
1. Ograniczasz i tniesz wydatki gdzie się da, a nie tworzysz nowe (500+, mieszkanie plus i inne)
2. Likwidujesz stopniowo przywileje emerytalne i patrzysz jak się zachowuje gospodarka
3. Obniżasz VAT i podatki za pracę, obserwujesz wskaźniki
4. Po
a opodatkowanie konsumpcji i nieruchomości już jest moralne?


@smyl: tak, bo w ten sposob zacheca do oszczedzania, a nie wydawania wszystkich pieniedzy
@pulse: a, że @smyl zaraz wyskoczy, że jak nie będzie młodych w systemie, to nie będzie pieniędzy dla obecnych emerytów, oświadczę, że będą, młodzi wygenerują więcej kasy z VAT i innych podatków pośrednich bo:
nie będą stłamszeni ZUSem, stąd będzie kasa i z cięcia wydatków.
@priseffects: czy Ty w ogóle czytasz to, co piszesz? Postulujesz:
- likwidację opodatkowania i oskładkowania dochodów,
- wprowadzenie emerytury obywatelskiej w wysokości 1500zł na osobę.

Obecnie średnia emerytura ZUS wynosi 2050zł i FUS wydaje na nią 125mld zł. Zakładając, że taka zmiana nie skończyłaby się linczem, musisz zebrać z VAT 92mld zł na same zusowskie emerytury obywatelskie. Przelicz swoją propozycję, chętnie poczytam. Dla ułatwienia: KRUS 19mld zł, emerytury mundurowe 15mld zł,
@smyl:
Mój system podatkowy to VAT 20% + podatki od nieruchomości. Wyobrażasz sobie w jakim stopniu wzrośnie konsumpcja w uwolnionej gospodarce? Kiedy nie będzie barier, Polacy otworzą drugie tyle firm, zacznie się produkcja, konsumpcja na niespotykaną skalę. Dla Europy staniemy się rajem podatkowym, w tym samym roku ściągną tutaj giganci technologiczni, bo oto państwo w samym środku Europy, z wykwalifikowaną siłą roboczą, nie ma podatków.

Do tego trzeba podejść stopniowo, zdaję
według ciebie osoby dobrze zarabiające maja płacić wiecej, bo do czegoś doszły?


@nrmm: nie, uważam, że powinni oddawać taką samą część swoich dochodów, jak biedni, ten sam procent.