Wpis z mikrobloga

  • 1048
Ponieważ moi rodzice 3 miesiące po przeprowadzce wciąż nie założyli sobie Internetu w nowym domu, przypomniała mi sie historia z podstawówki o podobnej tematyce. Akurat poszłam do 4 klasy, a tam doszły do programu lekcje informatyki, na których poznałam cudo technologii, jakim jest Internet. Sporo osób w klasie miało bardziej zaawansowanych technologicznie rodziców, którzy zdołali pozakladać sobie na chacie jakieś Neostrady i inne takie, za to moi starsi wiecznie zbywali prośby o Internet krótkim tłumaczeniem, że spoko, kiedyś założą. Tak bardzo spieszno mi było do ustawienia wlasnych statusów na gadu gadu, nielimitowanego dostępu do czaterii, azlyrics (namiętnie drukowalam sobie wówczas teksty Britney itp. :D) i glitterowych dollsów, że postanowiłam wziąć zakładanie Internetu w swoje ręce. Pewnego razu na infie metodą kopiuj-wklej zapisałam ikonkę Explorera na dyskietce #gimbynieznajo i po lekcjach pobieglam jak na skrzydłach do domu 'instalować' internet. Niestety, mimo dlugich prob, gowno mi z tego wyszło, więc po tej sromotnej technologicznej porażce puscilam kasetę Britney czy innego Enrique i pewnie poszłam szukać pocieszenia w zabawie w jedynym dostępnym dla mnie wowczas świecie, czyli w realu. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#gownowpis #sadstory
  • 50
  • Odpowiedz
@fredperry: @Smartek: jakis czas temu wysyłałam pewien plik do innego osrodka - ze wzgledu na dane osobowe, bezpieczenstwo blablabla, trzeba bylo zapakowac i zabezpieczyc hasłem.
Dzwonię tam, mówię, co wpisać jako hasło (iles tam cyfr z nr PESEL pacjenta) - i tragedia, bo one nie wiedzą, o co chodzi.. Musiałam wysłać obrazkową instrukcję, jak to działa i w ogole na czym to wszystko polega.
  • Odpowiedz
@ewiak: Moi rodzice mieli internet wdzwaniany, przyszedl kumpel i tak samo na ikonke explorera:
-jeee masz internet, wlacz go, wlacz
-nie, nie mam rodzice musza wlaczyc
-ale masz, widze przeciez pisze intetnet
Wlaczam, nie dziala.
-ale jak to, przeciez
  • Odpowiedz
via Android
  • 3
@WesleyGibson to był zamierzony trolling czy naprawdę dzialales w dobrej wierze? :D mi koledzy w gimnazjum tak naprawiali starego kompa, że coś padło na amen i trzeba było kupować nowego. Nie winię ich, bo chcieli dobrze, a i tak wyszłam na tym lepiej niż na naprawie, bo rodziciele zrozumieli, ze czas kupić w koncu nowego i sprawnego ( ),
  • Odpowiedz
Mi kiedyś @Xax92 opowiadał jak czyścił komputer bo mu miejsca brakowało - zgrał wszystkie gry na 1 dyskietkę - Age of Empires 2, Gta 2, Gta 1 Jazzk Jack Rabbit i jeszcze więcej. Nie to nie była magiczna dyskietka Chucka Norrisa to była zwykła dyskietka a zamiast Gta2 było Gta2.lnk czyli same skróty z pulpitu :D
  • Odpowiedz
@ewiak Kiedyś grałem u kumpla w jakaś bijatyke. Tak mi się spodobała, że pobiegłem do domu po dyskietke i zgrałem na nią skrót tej gry z pulpitu. Jakież to było rozczarowanie gdy się okazało, że gra nie działa...
  • Odpowiedz
@jigsaw96: Nope, explorer nigdy nie odpalał stron, szczególnie że w starych windowsach nie było ie, wszedł dopiero w jakiejś aktualizacji do 95. Wcześniej był płatnym elementem pakietu office. To, że mogłeś sobie wkleić w pasek http odnośnik i odpalał się w ie nic nie znaczy.
  • Odpowiedz
@ewiak E tam. To ja sobie sam zrobiłem Internety. Z Internetem mając styczność jedynie w kawiarenkach internetowych dorwalem jakaś książkę do nauki html i sam zacząłem robić różne różniste strony. Najobszerniejsza była strona o Diablo 2 gdzie m.in. dodawalem screenshoty wszystkich znalezionych przeze mnie legendarnych i setowych przedmiotów. Trochę mi było tego żal jak w końcu rodzice założyli internety i zobaczylem te wszystkie strony o Diablo :/ Zycie zaczelo sie dopiero
  • Odpowiedz