Wpis z mikrobloga

Hej mirasy,
chciałem się z wami podzielić zajebistą akcją jaka ostatnio odbyła się w mojej ulubionej grze #destiny Dokładny opis całego zajścia znajdziecie w linku poniżej (wymagany angielski), ale w skrócie polegało to na uruchomieniu przez twórców #arg - alternate reality game - która wymagała od graczy zebrania ogromnej ilości unikalnych danych udostępnianych każdemu użytkownikowi z osobna po zalogowaniu się na odpowiedniej stronie. Następnie grupa mądrych ludzi z reddita zaczęła te dane rozkminiać, pisać różne skrypty których nie rozumiem w wyniku czego uzyskali ponad 900 małych plików jpg, które przy pomocy kolejnych skryptów udało się ułożyć w mapę jednej z lokacji w grze wraz ze wskazówkami jak aktywować kolejny etap zabawy. Gdy już się to udało trzeba było udać się w wyznaczone miejsce na tak zwanym raidzie (zajebiście trudna i długa misja dla 6 graczy) i odczytywać z monitorów znajdujących się tam wartości binarne które wskazywały miejsca w pomieszczeniu na które trzeba było wskoczyć aby otworzyć sekretne przejście, które w dalszej części raidu pozwalało nam aktywować kilkugodzinny quest ( ͡° ͜ʖ ͡°). Kocham Bungie za takie niespodzianki które umieszczają w swojej grze a ta była zdecydowanie najciekawsza. Trzeba też przyznać że społeczność się popisała w 48h rozwiązując całą zagadkę.

Tutaj link z opisanym przebiegiem ARG:
https://www.reddit.com/r/DestinyTheGame/comments/54v91i/a_summary_of_destinys_latest_arg_how_it_started/

A tutaj opis dalszego questa jeśli kogoś interesuje (tu też było pare zagadek matematycznych i specjalnych skryptów napisanych dla mniej rozgarniętych graczy):
https://www.reddit.com/r/DestinyTheGame/comments/54wjym/spoiler_a_comprehensive_writeup_of_outbreak_prime/

A zdjęcie pod wpisem to nagroda za całą zabawę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#ps4 #xboxone #ciekawostki #zagadki #gry #tmc i nieśmiale #programowanie bo kolejne etapy wymagały pisania skryptów które mogą kogoś spod tego tagu zainteresować
Pobierz ovoxo - Hej mirasy,
chciałem się z wami podzielić zajebistą akcją jaka ostatnio odby...
źródło: comment_YNrqmVNMMAmODOapypehdoHzaFUHVifE.jpg
  • 8
@maciekpod finałowy wbrew pozorom nie jest fallenem ale i tak dobrze wchodzi w niego. Jak walisz długo w jeden cel to czerwona chmurka nanitòw też się aktywuje :)