Wpis z mikrobloga

Bawię się w tej chwili CM Security. Standard: lokalizacja telefonu na dedykowanej stronie, zdalny alarm dźwiękowy, zdalna blokada, dostęp do aplikacji po wpisaniu kodu. W tej ostatniej opcji przy wpisaniu błędnego kodu robi zdjęcie przednią kamerką, ale nie dostałem tego zdjęcia na maila, chociaż mam tą opcję włączoną, no cóż to w końcu beta.

Dlatego mam pytanie: jakich aplikacji używacie do zabezpieczenia telefonu w razie zgubienia, kradzieży?
Przydałyby się (działające) funkcje jak w powyższej, plus jak najwięcej możliwości zdalnego sterowania telefonem, najlepiej, takiego, żeby ewentualny znalazca nie widział ingerencji. Do tego hasło zabezpieczające zmianę opcji w aplikacji, żeby nie można było jej wyłączyć.

Czy aplikacje tego typu są do obejścia przez flashowanie, czy tam wipe (nie znam się) telefonu?

No i z pewnością każda tego typu będzie nieskuteczna jeśli "znalazca" wyłączy połączenie z internetem w telefonie?

#android #bezpieczenstwo #security #smartfon #cerberus ?
  • 4
@kruci: Chodzi Ci o to, że flash telefonu, albo może nawet reset do ustawień fabrycznych zabija każdą antykradzieżową apkę?

Edit: Cerberus

Aplikacja działa nawet jeśli urządzenie nie jest podłączone do internetu dzięki zdalnej kontroli przez SMS.