Wpis z mikrobloga

Mirki, pytanie mam. Jak zmieniacie olej w swoich maszynach? Ja to robiłem zawsze z początkiem sezonu, ale ostatnio mnie ktoś zaatakował, żem głupi i żeby zmieniać po sezonie, żeby czyściutki sobie zimował. W internetach dwie różne szkoły, a ja dalej nie wiem, czy robię dobrze, czy błądzę ;) Bo niby trochę racji jest, ale z drugiej strony to trochę jednak "jeden rabin mówi tak, drugi nie"

#motocykle

ps - tak w ogóle to bry wieczór ;)
  • 40
  • Odpowiedz
@11mariom: fakt, wymiana paliwa po 2 miesiącach moim zdaniem jest bezsensowna, raczej paliwo aż tak nie powinno "zwietrzeć" przez ten czas. Wymiana oleju po 4 miesiącach też dziwna. Przecież taki olej nawet nie wypłuka pozostałości starego oleju i ewentualnych "osadów". Ale inżynierowie z jakiś powodów pewnie tak piszą tylko dlaczego?

@werewek: ja zmieniam jak mi akurat się uda, nie ma reguły. Aku też nie wyjmuję bo nie wiadomo
  • Odpowiedz
Ale inżynierowie z jakiś powodów pewnie tak piszą tylko dlaczego?


@Cerasus: z ostrożności procesowej czyli nie wiedzą w jakich warunkach będzie stał motocykl.

Co do paliwa to ja po zimie dolewam do bryki, i tak spali i tak. Benzyna do 4suwów czyli sucha też ma swoje dodatki które potencjalnie mogą one się oddzielić przy długim staniu a silnik w moto jest wysilony i bardziej potrzebuje skutecznego działania wszystkich tych
  • Odpowiedz
@Stitch: hm, a może mi się #!$%@?ło. Na dysku mam hamerykańską i jest co 8k mil / 12.6k km. Niemiecka leży w segregatorze - nie chce mi się (do tego jest po szwabsku) sprawdzać :P

Ale ma to sens, bo na 100% przebieg przy którym należy zrobić przegląd to 24k, a w USA jest 25.6k ;)

  • Odpowiedz
@11mariom: ja w weekend mialem mieszane spalanie. od 6 litrow po 4.66 do 7 ;)

no ale jak odjezdzalem w sobote w nocy to dopiero na 4tym biegu zlapalem trakcje... :)
  • Odpowiedz
@11mariom: ale jazda slalomem nie rozgrzewa opon. Slalomem utrzymujesz temperature. Rozgrzewasz przyspieszajac i hamujac.

Nie dalem mu na zimnym. 15 min chodzil przed odjazdem :)
  • Odpowiedz
  • 0
@Stitch ja wracałem z przelotem 140, spalanie wyniosło 5.05l, gdzie do jechaliśmy ze 125, później trochę na zlocie. To jest najniższe zanotowane spalanie, a każde tankowanie mam spisane :/

  • Odpowiedz
Ja to powiem tak: jak się kładziesz spać to wolisz iść spać w brudnych gaciach, nieumyty i się rano umyć, czy zrobić to przed spaniem? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jeżeli zimujesz moto pod suchym dachem to teoretycznie chyba lepiej po sezonie zmienić. Przynajmniej ja przed zimą to robię.
  • Odpowiedz