Wpis z mikrobloga

Mirki, pytanie mam. Jak zmieniacie olej w swoich maszynach? Ja to robiłem zawsze z początkiem sezonu, ale ostatnio mnie ktoś zaatakował, żem głupi i żeby zmieniać po sezonie, żeby czyściutki sobie zimował. W internetach dwie różne szkoły, a ja dalej nie wiem, czy robię dobrze, czy błądzę ;) Bo niby trochę racji jest, ale z drugiej strony to trochę jednak "jeden rabin mówi tak, drugi nie"

#motocykle

ps - tak w ogóle to bry wieczór ;)
  • 40
  • Odpowiedz
@fotograf_warszawiak akurat zimą nie śmigam (czyli zwykle od +4 st. C w dół), a że zwykle kilka dni takich w roku wypada, to wtedy traktuję to jako zmianę sezonu. Chociaż chyba rok temu zamknąłem jeden i otworzyłem kolejny w lutym, po tygodniu zimy :P

@enjoi @Ostasz no a u mnie jak na złość, ile wleję, tyle wyleję ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@werewek: zależy ile jeździsz, zmieniać co 12 miesięcy lub 10 tyś km - zależy co wypadnie szybciej. A najlepiej jak ktoś napisał wcześniej - robić według manuala do motocykla :D
  • Odpowiedz
@werewek: mam swoja teorie ale poczekam az @bocznica napisze


@urwis69: przecież Ty nie musisz zmieniać oleju… Kawa Ci tyle żłopie, że zawsze masz świeży :D

@werewek: instrukcja Hondy mówi o zmianie co… hm, i teraz zależy którą serwisówkę masz w ręce :D wg US - 8k mil (12.8kkm), EU - 10kkm (po prostu tabelka jest inaczej wyskalowana - w US są dobrane wartości aby mile były pełne, w UE tak by kilometry były pełne - bo obie
  • Odpowiedz
@tosyu @nemetrix - w manualu co 12 000 km albo co 2 lata, ale to motocykl w kwiecie wieku, od kilku lat pełnoletni, i dbam o niego jak mogę, to członek rodziny :D w sezonie robię do 10 000 i wymieniam co każdy, żeby serce mu nie padło ;)
@11mariom dzięki :) o tym zalewaniu olejem cylindrów nie słyszałem... ale faktycznie to chyba jak chcesz zostawić maszynę na dekadę.
  • Odpowiedz
@werewek: nie bądź sknera, wymień przed i po ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ja wymieniam zawsze po zimie. Dlaczego? Nie wiem, tak robiłem zawsze i jest mi tak wygodnie. Na zimę robię takie czynności, jak mycie motocykla, zalewanie baku pod korek, stawianie go ładnie na podnośnikach w garażu, jakiś pokrowiec no i wyjmuję akumulator i zostawiam w pokoju, w cieple. Przed sezonem tylko wymiana filtrów i oleju
  • Odpowiedz
@werewek: było tam wspomniane, żeby nie zardzewiały w środku, ale raczej mało prawdopodobne u nas. Do tego - ja sezon zawiesiłem na może miesiąc. Tak to chociaż co 2-3 tygodnie jeździłem.

Podsumowując: zmień kiedy chcesz, chociaż instrukcje zalecają zrobić to przed zimowaniem. Pamiętaj by akumulator wyjąć i postawić gdzieś gdzie jest ciepło (w pokoju? chyba, że masz ogrzewany garaż) - nie jest to konieczne, ale przedłuży żywotność akumulatora.

zalanie baku
  • Odpowiedz