Wpis z mikrobloga

Katolicy stojący m.in. za portalem Kultura Dobra, po zakazie aborcji chcą penalizować zdradę małżeńską. Karany ma być nie tylko zdradzający, ale również kochanka. Od prac społecznych, przez chłostę i dyby, po karę śmierci.

Całkowita (lub prawie całkowita) delegalizacja aborcji będzie połowiczna bez delegalizacji i penalizacji niewierności małżeńskiej (czyli cudzołóstwa). Duża część aborcji jest bowiem prostym następstwem popełnionego wcześniej cudzołóstwa. Im więcej więc będzie przypadków cudzołóstwa tym więcej będzie siłą rzeczy aborcji.

Popieranie przez katolików postulatu prawnej karalności niewierności małżeńskiej jest dla nich obowiązkiem religijnego posłuszeństwa serca i rozumu, które należy się zwyczajnemu i autentycznemu nauczaniu Magisterium Kościoła (to znaczy takiemu, które samo w sobie może się mylić, ale możliwość omyłki nie jest tu znaczna).

(...)

Jakimi konkretnie sankcjami karnymi powinno być zakazane cudzołóstwo? Cóż, myślę, że winna tu być przewidziana spora rozpiętość wymiaru kary, od bardzo łagodnych typu prace społeczne, poprzez cięższe typu chłosta i zakucie w dyby, po bardzo surowe, nie wykluczając tu nawet możliwości skazania na śmierć. Dozowanie surowości tych kar powinno zależeć od różnych czynników i okoliczności, tj. wieku sprawcy, recydywy, różnicy pomiędzy stopniem życiowego doświadczenia obu stron występku, zachęcania do tego występku innych, etc. Tak więc np. uważam, że 20-letnie dziewczę uwiedzione przez 45-letniego żonatego faceta winno być skazane na zaledwie prace społeczne, ale np. ów 45-letni facet, jeśli ów "wyskok" był u niego kolejnym z rzędu, chwalił się takowym przed innymi, a może jeszcze nawet organizował i ułatwiał innym seksualne schadzki, mógłby zostać skazany nawet na karę śmierci.


https://www.facebook.com/marzena.salwowska.7/posts/1453446384682008

#neuropa #4konserwy #polityka #katolicyzm #bekazkatoli #ateizm #bekazprawakow #aborcja
  • 20
  • Odpowiedz
@falszywy_prosty_pasek: Jako Katolika przerażają mnie ostatnie pomysły w stylu całkowitego zakazu aborcji czy ten - dotyczący penalizacji zdrady małżeńskiej. Jestem zdania, że państwo powinno być neutralne światopoglądowo i ograniczać się jedynie do zapewnienia osobom wierzącym możliwości praktykowania plus ewentualnie pomoc finansową przy dbaniu o budowle sakralne stanowiące wartość historyczną. Uważam, iż narzucanie wartości i zasad religijnych społeczeństwu jest źle i godzi w swobody obywatelskie innych.
  • Odpowiedz
@Lukardio: stawiam na coś w rodzaju "Zagubiona córa marnotrawna odeszła od wybitnego dziedzictwa rodziców i zaczęła przejawiać antypolskie postawy, czy to wina złego towarzystwa w jakie wpadła? wierzymy że jeszcze wróci na dobrą drogę". Mit założycielski nienaruszony, osoba która ma inne zdanie oszkalowana
  • Odpowiedz
@jaqqu7: ludzie którzy to postulują chyba nie zdają sobie sprawy z tego że nastroje społeczne przy pojawianiu się skrajności działają jak wahadełko, a uczyla mnie tego jeszcze historyczka w liceum. nie bez powodu obecnae prawo aborcyjne nazywa się kompromisem. efektem takiego forsowania zmiany wbrew większości społeczeństwa będzie za jakiś czas odbicie wahadełka w drugą stronę i w efekcie zlikwidowanie funduszu kościelnego i aborcja na życzenie, ciągnięciem w skrajność ideologiczną sami sobie
  • Odpowiedz
45-letni facet, jeśli ów "wyskok" był u niego kolejnym z rzędu, chwalił się takowym przed innymi, a może jeszcze nawet organizował i ułatwiał innym seksualne schadzki, mógłby zostać skazany nawet na karę śmierci.


@falszywy_prosty_pasek: Czy ja dobrze widzę? Czy katolicy chcą karać śmiercią za zdradę małżeńską? Nie lubię tego porównania ale bez niego się tutaj nie obędzie: czym różni się ten katolik (mówię ten, bo zdaje sobie sprawę że takie debilne
  • Odpowiedz
o projekcie całkowitego zakazu aborcji tez tak mowili. o de facto zakazaniu in vitro też.


@fukboi: Toż to Salwowscy, pan Salwowski postulował zakazanie "pozamałżeńskich tańców damsko-męskich", pani Salwowska prowadzi portal, gdzie klasyfikuje filmy pod względem ich zgodności z doktryną katolicką ("Avatar - szerzy antyludzką ideologię, wyraźnie zły"). Salwowski postulował wprowadzenie kar cielesnych, także do szkół: rodzice mieli wspólnie ustalać, jak nauczyciel powinien bić dzieci ("nie katować do krwi"). Salwowscy to jest
  • Odpowiedz
@rybitwa_: wiem, bo też śledze kulture dobra dla lolcententu. chodzi mi o to że inne skrajnie ideologicznie rzeczy które kilka lat temu traktowano jako podobne odpały dzisiaj są w komisjach sejmowych jako projekty ustaw, nigdy nie mów nigdy. świeckie państwo może się przekształcić w wyznaniowe, popatrz chociazby na islamską rewolucję w Iranie pod koniec lat 70. dlatego takich opinii nie można ignorować.
  • Odpowiedz
chodzi mi o to że inne skrajnie ideologicznie rzeczy które kilka lat temu traktowano jako podobne odpały dzisiaj są w komisjach sejmowych jako projekty ustaw,


@fukboi: A to prawda, pamiętam, jak zaczęto zapraszać do TV osoby pokroju Joanny Najfeld czy Wszechpolaków - patrzyliśmy na nich jak na eksponaty wyciągnięte z gabinetu osobliwości, a dziś ich poglądy to jest główny dyskurs medialny.
  • Odpowiedz