Wpis z mikrobloga

@Paladin_Woodrugh: no to Gordiano Bruno za obalenie błędnego geocentryzmu i zaproponowanie obecnie panującej koncepcji, że żaden punkt w kosmosie nie jest wyróżniony,nawet Izrael i Rzym oraz że gwiazdy to inne słońca z własnymi egzoplanetami.
kościół katolicki to antynaukowy i moralny syf. Jeszcze pięçdziesiąt lat temu nieomylny papież straszył piekłem za twierdzenie że poza rajem żyli inni ludzie noepochodzący od Adama. Ale tym moralnym śmieciom zostało już tylko straszenie piekłem:)
  • Odpowiedz
@Dagress: @Paladin_Woodrugh: @NukeButton: W sumie do obrazka najbardziej pasuje mi Giordano Bruno, wierzył w teorie Kopernika, ale poszedł o krok dalej i powiedział że wszystkie gwiazdy widoczne na niebie to są takie słońca, a dookoła tych gwiazd orbitują planety, na których istnieje inne inteligentne życie. Jak widać wyprzedzał bardzo swoje czasy, ale Bruno opierał się na wierze, a nie na matematyce, prawdopodobnie nie rozumiał nawet wyliczeni
  • Odpowiedz
kościół katolicki to antynaukowy i moralny syf.


@schizotypowycynik: bzdura. Śmiem twierdzić, że bez misji Kościoła, bylibyśmy w ciemnej dupie. Nasza cudowna cywilizacja europejska tylko szukała sposobu, jak tu komu dosrać. Edukację rozpowszechnili jezuici, a koncepcję Wielkiego Wybuchu opracował ksiądz katolicki.

@turbowarzywo: a słyszałeś o kimś zapakowanym do więzienia za inną interpretację niż podaje KKK?
  • Odpowiedz
Kolejni, którzy próbują udowodnić o przewodniej roli kościoła w nauce? Kościół od 1500 lat jest strażnikiem starego porządku i jeżeli coś może podważyć rolę kościoła, Watykam broni sie rekami i nogami. Gdy Chrystus przekazywał swoją wiarę objawioną, apologeci kościoła twierdzili, że filozofia nie jest im juz do niczego potrzebna, bo to Jezus jest filozofią samą w sobie. Stąd, gdy ktoś próbuje zweryfikować słowa kościoła musi spotkać się z ,,betonem". Niestety, niektórych rzeczy
  • Odpowiedz
@Vivec: Bruno nie spłonął za swoje bajania które okazały się prawdziwe tylko dlatego że przegiął pałę w--------c nie tego ważniaka co trzeba. Jego proces był w 100% polityczny
Ale oczywiście XVIII wieczni gimboateiści zrobili z niego męczennika xD
To tak jak z niemieckich p-------w i gwałcicieli zrobiono ofiary nazistowskiego reżimu
  • Odpowiedz
Zbyt wiele razy kk mylił się żebyśmy mogli mu w czymś ufać.


@analboss: no popatrz, to zupełnie tak jak szeroko pojęty konsensus naukowy. Kościół to tylko i aż ludzie, jeśli na czele stoją ogarnięte osoby, to jest w porządku. Jeśli stoją tam apodyktyczne, żądne władzy s--------y, to będzie źle.

Wiesz dlaczego Kościół miał na początku problem z Kopernikiem i Galileuszem? Bo nie potrafili udowodnić swoich tez. Wiesz dlaczego Kościół nigdy
  • Odpowiedz
@analboss:

apologeci kościoła twierdzili, że filozofia nie jest im juz do niczego potrzebna, bo to Jezus jest filozofią samą w sobie


no to jedziemy z ojcami
  • Odpowiedz
@Vivec: Doprawdy, postać Klemensa, który pisał ,,u kobiet sama świadomość ich istnienia powinna wywoływać wstyd" potwierdza mój osąd o elastyczności KK. Dzisiaj żaden hierarcha nie odważyłby się na takie słowa.
Augustyn zaś pisał: ,,to naturalne że kobiety mają służyć mężczyznom". Ogólnie to ci praojcowie kościoła mieli duże pole do manewru, bo sami ksztaltowali katechizm KK. Ilez musialo byc apokryfow i jaka mnogość poglądów (sprawa Ariusza, sprawa gnostykow) by w końcu
  • Odpowiedz
@analboss: ciekawy jest pewien wzór zachowań u niektórych ateistów(choć trzeba przyznać nie tylko u nich). Gdy wykaże się ich kłamstwa na jakiś temat(np. kościół i nauka) i zaczyna im brakować argumentów, to zaczynają rzucać oskarżenia nie związane z pierwszym wątkiem(najczęściej dotyczące kobiet, czarownic czy inkwizycji, ateiści są pod tym względem przewidywalni). Zwykłem na takie manewry nie reagować, ale w sumie wbrew swojej woli zahaczyłeś lekko o temat nauki, więc w drodze wyjątku...
Ale po kolei:

Doprawdy, postać Klemensa, który pisał ,,u kobiet sama świadomość ich istnienia powinna wywoływać wstyd" potwierdza mój osąd o elastyczności KK.


Jak wyżej napisałem, Kościół nie zgadzał się ze wszystkimi poglądami Klemensa(dlatego nie jest on uznawany za świętego) i to jest właśnie jeden
  • Odpowiedz
@Vivec: Próbuję tylko udowodnić, że kościół jest bardzo elastyczny w swoich poglądach a prawda objawiona przez Jezusa a przynajmniej jej interpretacje zmieniają się na przestrzeni wieków. Czy Bóg mógłby pozwolic, by gloszono klamstwa w jego imieniu?
  • Odpowiedz