Wpis z mikrobloga

@Vivec: @NukeButton: Kopernik? XDDD Przecież Kopernik papieżowi tłumaczył swoje koncepcje i wszystko było spoko.

A Galileusz to dostał o------l, bo jak go poprosili żeby wytłumaczył o co chodzi, to napisał rozprawę, w której ustami Idioty wypowiadał argumenty papieża, jednocześnie je ośmieszając; a wcześniej się brał za interpretowanie Biblii, co było wtedy nielegalne - Kościół bał się kolejnego ruchu protestanckiego.

Ogólnie jeszcze po śmierci Kopernika heliocentryzm był spoko. Nie
  • Odpowiedz
@Magromo: jeśli masz wątpliwości, to odsyłam chociażby do wikipedii. Chciałbym też zwrócić uwagę na jedną rzecz: odróżniajcie ludzie inkwizycję hiszpańską od papieskiej. Proszę.
  • Odpowiedz
@Magromo: nie lubię jak ktoś pisze kłamstwa w internecie, chyba zacząłem od udziału Kościoła w rozwoju naukowym. Często się słyszy, że hurr durr Kopernik i Galileusz mieli p--------e, bo chcieli rozwijać ludzkość. Wystarczyło przeczytać trochę wikipedii i nagle wyglądało to zupełnie inaczej. Ale stawianie Kościoła nawet w lekko mniej negatywnym świetle nie jest w naszych czasach popularne.
  • Odpowiedz
@Magromo: No to jest dość dostępna wiedza. Warto trochę poznać historii, zwłaszcza tej, w której od lat powtarza się bzdury. Galileusz dostał wyrok za wtrącanie się do Biblii (nie potrafił też w żaden sposób udowodnić heliocentryzmu - jego argumenty były błędne). Miał m.in. odmówić psalmy pokutne i dostał areszt domowy. W sumie to dzięki niemu zaczęto sceptycznie patrzeć na Kopernika (który zmarł 80 lat wcześniej).
  • Odpowiedz
czy globalnego ocieplenia.


@Paladin_Woodrugh: Sierdoliłeś końcówkę i nie dam ci plusa. Czy jeżeli kwestionuję wpływ człowieka na globalne ocieplenie, oraz przede wszystkim biznes jaki powstał na handlu kredycikami emisji, to jestem "głąbem"?
  • Odpowiedz