Wpis z mikrobloga

@wczoraj: W ogóle, ale odnoszę się tutaj do tego stwierdzenia... Koleś porównuje zupełnie inne języki, a jednak nazywa jeden z nich tym lepszym, co obiektywnie rzecz biorąc, jest bardzo trudne, jeżeli nie prawie niemożliwe.
Autor chciał sobie napisać ranta na JS ale ubrał to w ładniejszą otoczkę, żeby nie przepaść w czeluściach internetu.
@wczoraj: Ale to właśnie na JS wylewa swoje pomyje... O RN tam jest pierwszych kilka paragrafów (mało w stosunku do całego arta) i właściwie podpunkt o niedojrzałości i ekosystemie RN jest jedyną słuszną krytyką.

Natomiast jeżeli chcesz się czegoś uczyć, ale nie możesz wybrać (nie jestem w stanie wywnioskować intencji z twoich wypowiedzi), to za bardzo cię nie nakieruję... Słyszałem dużo dobrego o Swifcie, ale z drugiej strony wiem jak podoba
@wczoraj: No największą zaletą Reacta w ogóle, jest deklaratywność. Dzięki temu jak na dłoni widzisz na czym stoisz i nie zastanawiasz się nad aktualnym stanem, bo ten powinien być wyabstrahowany na zewnątrz.
Oczywiście taki sposób pisania kodu jest uniwersalny, więc zgaduję, że mogą być już jakieś biblioteki pomagające w Swifcie.