Wpis z mikrobloga

Hej Mirki,

Zostałem zaproszony do Sejmu na panel dyskusyjny nt. "Czy państwo powinno cenzurować Internet?". Tutaj znajdziecie informacje o tym:

https://www.facebook.com/events/1051265421656627/

Z góry zaznaczam, że mimo że panel jest organizowany przez ludzi w większości związanych z partią Kukiza, nie oznacza to, że jestem sympatykiem partii tej czy innej czy jakiejkolwiek.

Tytuł oczywiście poddaje się Prawu Nagłówków Betteridge’a -- wiadomo, że nie powinno. Staram się przygotować do dyskusji najlepiej jak potrafię, nie uzurpuję sobie prawa do wszystkowiedzenia, boję się, że pominę coś ważnego, dlatego zwracam się do Was: Waszym zdaniem, jakie kwestie należałoby poruszyć, jakie argumenty podnieść, przekonując, że cenzurowanie Internetu to zły pomysł?

Walcie nawet prozaiczne rzeczy, zmniejsza to szanse na pominięcie jakiejś ważnej kwestii, a może się wywiąże jakaś fajna dyskusja tutaj, która pomoże mi przygotować się lepiej na jutro.

Wołam @telestonoga @hawat @opostrans @misiekmisiowo @webcreator @zielonek1000 @5bfb985e0456344842c50354b017ee00 @Netrunner @ZaufanaTrzeciaStrona @niebezpiecznik-pl

#informatyka #polska #bukmacherka #poker #panoptykon #it #security #internet #hacking #bezpieczenstwo

...i niestety #polityka #kukiz
  • 7
Cenzura internetu jest bez sensu z prozaicznych powodów.

Po pierwsze, zawsze będzie nieskuteczna czego przykładem są sieci torrent, TOR, freenet i niezliczone fora, które zawsze były i zawsze będą się odradzać. Podobnie jak mirrory każdego materiału, który zostanie ocenzurowany. W sieci nic nie ginie - warto to zapamiętać.

Po drugie, współczesny Internet tworzą młodzi ludzie, którzy się w nim urodzili i przeżyli większość swojego życia i cenzurowanie sieci będą odbierać jak stare
zielonek1000 - Cenzura internetu jest bez sensu z prozaicznych powodów.

Po pierwsz...
@TrigramowyTagerMorfosyntaktyczny:

Po jedenaste, jakakolwiek cenzura potrwałaby maksymalnie 3 lata i niech nawet nie planują metody salami i odcinanie ludziom od internetów po kawałku. Jeżeli wprowadzą zmiany i zwalą na terroryzm czy inne g. to na 100% stracą większość parlamentarną w przyszłych wyborach. Sprowokują całą młodzież i nie tylko, do masowego pójścia do urn i zagłosowania na Korwin i Kukiz (co nie byłoby takie złe)
Stracą połowę stołków w ministerstwach, a przy
Cenzura jest złem, i za kuriozum należy uznać fakt iż w czasach gdy "rządzi" partia utożsamiająca się ze "styropianem" i fotopowielaczami z czasów PRL trzeba o tym dyskutować.
Ale - jaki miałby by być cel owej "cenzury internetu"? Dobrze znane chińskie powiedzenie na temat ogrodzeń jest tutaj wyjątkowo trafne. "Power users", hakerzy, crackerzy, przestępcy i co zdolniejsi "użyszkodnicy" ominą taką "kontrolę" bez większego wysiłku. Cała reszta - zostanie zamknięta w idealnym świecie
@TrigramowyTagerMorfosyntaktyczny: Należy poruszyć fakt, że ustawa hazardowa w obecnej formie to dno i fajnie byłoby gdyby zadano takie pytania:

Dlaczego przy pracach przy projekcie ustawy nie był w ogóle brany pod uwagę postępowy, liberalny i mogący przynieść wiele korzyści dla budżetu projekt Jarosława Gowina?

Dlaczego nie wprowadzamy w pokerze systemu licencji i nie legalizujemy operatorów online, którzy mogą działać i funkcjonować w wielu innych krajach Unii Europejskiej?

Dlaczego mówimy jednocześnie o
@zielonek1000 @hawat @telestonoga @ZaufanaTrzeciaStrona @netrunner @cult_of_slaanesh @kurocho @webcreator

Panowie, oto nagranie z przedmiotowego spotkania.

Od siebie dodam, że spotkanie wyglądało inaczej niż początkowo opisywano -- nie zjawili się Jakub Kulesza, Jacek Sierpiński i Tomasz Jaskóła, w zastępstwie panel prowadził poseł Jacek Wilk. W zastępstwie, zatem panel nie trwał cztery godziny, jak wcześniej informowano (taka informacja widnienie np. w opisie wydarzenia na Twarzoksiągu). Prowadzący po 1,5h zakończył spotkanie z uwagi na inne swoje
TrigramowyTagerMorfosyntaktyczny - @zielonek1000 @hawat @telestonoga @ZaufanaTrzeciaS...