Wpis z mikrobloga

Hej spece od #drukarki - zdechło mi coś w #hp CJP3000 (kolorowy kombajnik).
Drukowała dobrze zawsze, potem sobie stała nieużywana z miesiąc czy dwa, potem drukowała raz a dobrze aż do wyczerpania tonerów - magenta i yellow się zrobiły blade. Choć wg liczników jeszcze z 100-200stron powinno pójść, no ale kit.
Prosta sprawa - mam komplet zapasowy (oryginałów), to sobie wymienię te dwa (błękitny jeszcze w cholerę ostry, wymienię jak się skończy).
Taka dupa!
Po wymianie jest jeszcze bardziej blado! Najlepsze, że strony testowe, tam gdzie jest czarno/niebiesko - są super wysycone. Strony

Próbowałem włączać opcje kalibracji pełnej, druk testowy - nic to nie zmienia. Pic rel

Co robić? Jeszcze raz wymienić tonery na następne nowe?

( #serwispc ?) #drukarkalaserowa #toner #tonery #drukarka #elektronika #komputery
hrumque - Hej spece od #drukarki - zdechło mi coś w #hp CJP3000 (kolorowy kombajnik)....

źródło: comment_IR0yrY5iFbe6HghROA5tdSbVSatIHpy5.jpg

Pobierz
  • 7
@hrumque: W Service Manual masz opisane, trochę Cię przebojów czeka ( ͡° ͜ʖ ͡°) Przygotuj waciki do uszu i IPA. Pamiętaj żeby nie wyciągać luster (w zasadzie niczego nie wyciągać ;)), otwórz tylko obudowę lasera i wyczyść porządnie wszystkie soczewki i lustra.