Wpis z mikrobloga

Czy zdarzyło się wam kiedyś że w nocy ktoś próbował otworzyć mieszkanie w którym byliście? Wczoraj około 4 w nocy usłyszałem dźwięk który zidentyfikowałem jako próba otwarcia drzwi wejściowych. Dzisiaj około 5 akcja się powtórzyła, oczywiście zanim dotarłem do drzwi by podejrzeć przez Judasza to nikogo nie było. Jakieś rady jak się ewentualnie zabezpieczyć, złapać czy cokolwiek? #wroclaw #mieszkanie #dom
  • 50
@rysi3k_:
Ustawiasz fotel naprzeciw drzwi
Ubierasz garnitur
Kupujesz wiatrówke przypominająca glocka
Kiedy drzwi się otworzą, gość wejdzie i po cichutku zamknie drzwi powiedz "spodziewalem się ciebie"
Gość będzie zszokowany, ale będzie miał lufę wycelowana w czache więc nawet nie pierdnie
"masz towar? " zapytaj grzecznie wstając
" ja.. Jaki towar? "
" co jaki towar? Miałeś go przynieść " #!$%@? się
" ja nie wiem nic o żadnym.. "
Przerwij mu
@rysi3k_: niestety to normalny sposób na okradanie mieszkań, potrafią tak za dnia zrobić. Korzystają z tego że drzwi nie są zamknięte, otwierają je i chwytają za to co leży w przedpokoju, zazwyczaj portfel, torebka... Dzielnicowy to jedna opcja, druga to zastanów się czy wejście do klatki schodowej jest dobrze chronione, czy dostęp mają osoby z zewnątrz? To nie tylko Twój problem ale i wszystkich w budynku.
@rysi3k_: W budynku w którym wynajmuje mieszkanie, piętro nade mną pomieszkuje dość spora grupa obywateli Ukrainy, a ci jak się nawalą nie wiedzą gdzie góra, gdzie dół i kilka razy w tygodniu próbują wleźć do nas na chate, na początku było to dziwne ale teraz się przyzwyczaiłem.

A kumpel opowiadał, że na blokowiskach bandy dresów biegają po klatkach i szukają otwartych drzwi, również w dzień, jak takie znajdą wpada 20 rycerzy