Wpis z mikrobloga

w ogóle to miałem dzisiaj taką dość nieprzyjemną sytuację na ulicy (w okolicach Galaxy) bo podszedł do mnie gość i wciskał mi długopis do ręki nic nie mówiąc tylko mrucząc coś pod nosem i machając przy tym ręką jakby coś podpisywał. miał taką tabliczkę z klipsem i kartkę wydrukowaną na drukarce atramentowej bez żadnych pieczątek ani nic i był tam napis, że gość zbiera na jakiś związek głuchoniemych czy coś w tym stylu. połowa listy była zapełniona jakimiś podpisami (nie wiem czy prawdziwymi) i kwotami 50 zł, 70 zł itp. itd. gdybym uznał, że to jakaś petycja i tego nie przeczytał a to podpisał (sugerując się tym, że widnieją tam już jakieś podpisy i że gość sugestywnie macha ręką z długopisem jak by coś podpisywał) w ciemno to głupio było by mi nie dać forsy i prawdopodobnie na tym polega efekt psychologiczny tego naciągacza, bo to jak dla mnie naciąganie ludzi bez względu na to czy ta "zbiórka" była legalna czy nie.

#szczecin #takasytuacja i może trochę #januszebiznesu
kissandfly - w ogóle to miałem dzisiaj taką dość nieprzyjemną sytuację na ulicy (w ok...

źródło: comment_6jpnqvAPsdDkOsLLUyCzZ7mKNE3NOUNS.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kissandfly: Widziałem dzisiaj typa. Fakt bełkotał coś ale nie bardzo ogarnąłem co :P Powiadasz że to naciągacz. Jutro może będzie znowu to się lepiej przyjże ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Vladimir_Kotkov: @wankiel: czy on w ogóle był głuchoniemy to nie wiadomo. w sumie każdy może udawać głuchego albo niemowę, a ty nie jesteś tego w stanie sprawdzić. nie miał żadnego identyfikatora ani nic co by potwierdzało, że ma prawo do przeprowadzania tej zbiórki. tak poza tym metody socjotechniczne obligujące ludzi do dobroczynności tak czy inaczej są w mojej ocenie nieetyczne.
  • Odpowiedz
@kissandfly: dzisiaj w moim domu na pogodnie odwiedził mnie pan z plakietką "błękitna energia" i chciał abym mu pokazał ostatni rachunek za gaz bo od nowego roku będą ulgi (jakie, komu, za co - nie wiedział, ulgi będą więc nie pytaj). Taki wał
  • Odpowiedz