Wpis z mikrobloga

Używam linuxa na wirtualnej maszynie (VirtualBox), mój laptop ma 16gbram, i7, dedykowana grafika itp. Czy ktoś może doradzić jak zwiększyć wydajność i chociaż mam obecnie ElementaryOS, to dystrybucja nie ma znaczenia, podobnie miałem na Archu, Debianie, Ubuntu, Xubuntu, Lubuntu itp. Nie chodzi to tak płynnie jakbym sobie tego życzył, w tym czasie nie muszę korzystać w ogóle z Windowsa jednak wolałbym uniknąć instalacji bezpośrednio na dysku.

#virtualbox #oracle #programowanie
  • 14
@alosha: Bo pewnie nie siedzi non stop przy dystrybucji linuxa na ćwiczeniu komend wpisywanych do kernela i linuxowego shella, tylko od czasu do czasu w wolnym czasie gra np. w gry na windowsie. Linux na wirtualnych maszynach jest idealny do ćwiczenia sieci, ale jako główny system nie jest zbyt idealny do całkowitej rozrywki na komputerze. Chyba, że masz mocarnego kompa i odpalasz sobie na linuxie wirtualkę z windowsem, na którym pykasz
@Buckethead: Musisz mieć coś skopane w wirtualce, sprawdzałeś to co podpowiadają @biwalencik i @KurtRussell? Ponadto jeśli masz laptopa z USB 3.0 a zakładam po specyfikacji że tak, to polecam kupić pendrive np. 64GB na USB 3.0 i tam zainstalować (jak na zwykłym dysku) linuxa. Można dowolnie przełączać się między systemami, na wewnętrznym nienaruszony Windows, a w razie potrzeby od ręki odpalasz linuxa.
@Buckethead: sprawdź czy w ustawieniach nvidia masz ustawione by zawsze była używana grafika dedykowana, a nie ta wbudowana w procesor

zmień też ustawienia zarządzania energią tak by były nastowione na maksymalne osiągi

jeżeli laptop podczas używania wirtualki mocno kręci wentylatorami, to sprawdź czy czasem wtedy wydajność nie spada, bo niektóre laptopy mają takie zabezpieczenie że jak się przegrzewa to zwalnia zegary (obniża mnożniki) żeby nie spalić procesora, wtedy podstawka może pomóc.