Wpis z mikrobloga

@CrtZ: Uważam, że o człowieku w procesie tworzenia może być mowa tylko od czasu zagnieżdżenia się rozwijającego się blastocysty w endometrium. Wyklucza to większość przypadków naturalnych poronień, których 50% występuje do 5 dni po zapłodnieniu (jest to ok. 5–8% wszystkich ciąż). Co prawda embrion ma unikatowy ludzki garnitur genowy już od czasu powstania zygoty, więc potencjalnie może stać się unikatowym człowiekiem, co 20. jednak nie ma szans się poprawnie rozwinąć. Można
@zakmacher: Dowód na to, że mam mózg i myślę, jest np. to że piszę, a Ty mi jeszcze odpowiadasz, a więc się zrozumieliśmy. Natomiast płód mózg ma, natomiast nie ma kory mózgowej (funkcjonującej), więc to wystarczający dowód, że nie myśli.

Nie ma i nigdy nie będzie zgody normalnych ludzi na zmanipulowany język religijnych fanatyków. Płód to nie dziecko, terminacja ciąży to nie zabójstwo.
@zakmacher: Rozłóżmy Twoją manipulację na czynniki pierwsze:

Po za tym wpadka to wpadka, za błędy się płaci.


A na czym polega błąd pękniętej prezerwatywy? Na czym polega błąd tego, że perfekcyjnie stosowana pigułka nie zadziała? Życie danej osoby ma być całkowicie zmieniane, często niszczone, bo Tobie się tak podoba? Każdy ma prawo decydować o swoim życiu i Tobie wara od tego.

Co symptomatyczne najczęściej takie tekściki o "płaceniu za błędy" w
@Breaux: Cały Twój wywód opiera się na 'argumencie z potencjalności' - błędzie logicznym. "Potencjalnie Coś" to - z definicji - nie "Coś", wiec z samego bycia "Potencjalnie Czymś" w żaden sposób nie wynika, że "Potencjalnie Coś" powinno być traktowane jak "Coś". Można to zresztą bardzo łatwo sprowadzić do absurdu - każdy człowiek jest potencjalnie martwy, więc na mocy "argumentu z potencjalności" można by się domagać traktowania żywych ludzi jak trupy.

"Potencjalnymi
Od czego jest "kalendarzyk"


@zakmacher: Boże, ile Ty masz lat? Znasz w ogóle jakieś wyniki badań na temat skuteczności takich "metod" antykoncepcji?

to czemu parę tygodni wcześniej jest. Niech poczeka parę tygodni.


A czemu ciąża trwa 9 miesięcy? Niech trwa 3 skoro nie ma różnicy.

Nie przyjść na świat=brak życia=tak jakbyś zabił


Co za bzdura. Brak czynu to nie czyn przeciwstawny. Podstawy logiki się kłaniają.
XD najgłupszy cytat na świecie - sugeruje w obrzydliwy sposób, ze płody poddawane aborcji mogą np. chcieć się urodzić. Nic nie chcą, nie mają możliwości odczuwania, ani myślenia, więc to oczywiste, że nie mogą nic chcieć.

1/10 bo odpisałem


@CrtZ: Tez bys nie chcial gdyby cie usunieto... wiec jaka to logika?
[płody] Nic nie chcą, nie mają możliwości odczuwania, ani myślenia, więc to oczywiste, że nie mogą nic chcieć.


@CrtZ: Nie rozumiem skąd plusy za ten pierwszy komentarz. Chcesz powiedzieć, że na dzień przed narodzinami dziecko nic nie czuje i nic nie myśli? Brzmi jak wierutna bzdura.
Chcesz powiedzieć, że aborcja jest dopuszczalna w 35 tygodniu ciąży?


@CrtZ: Zdecydowanie nie chcę. Ale sporo dzieciobójców tak uważa.

Bo większość krajów wybrało bardzo bezpieczny termin 12 tygodni.


To jest bezpieczny termin? Co jest bezpiecznego w tym terminie?
@MacDada:

dzieciobójców


Kto zabija dzieci? Jeśli masz takie informacje zgłoś się do prokuratury.

To jest bezpieczny termin? Co jest bezpiecznego w tym terminie?


Jakiekolwiek kryterium przyjmiesz co do tego o charakteryzuje człowieka, to płód w 12 tygodniu tych założeń nie spełni. W 24 tygodniu wątpliwości się pojawiają - np. odczuwanie bólu, o którym pisałem wyżej.