Wpis z mikrobloga

@saint: XD najgłupszy cytat na świecie - sugeruje w obrzydliwy sposób, ze płody poddawane aborcji mogą np. chcieć się urodzić. Nic nie chcą, nie mają możliwości odczuwania, ani myślenia, więc to oczywiste, że nie mogą nic chcieć.

1/10 bo odpisałem
  • Odpowiedz
@danoxyea: Bo do 24 tygodnia (maksymalny czas aborcji, chociaż tylko w kilku krajach bo większość dopuszcza max do 12 tygodnia) płody nie mają fizycznie możliwości myślenia, bo nie mają kory mózgowej. Około 22 tygodnia zaczynają reagować na dotyk, ale są to odruchy mechaniczne, a nie świadome, czy podświadome
  • Odpowiedz
@CrtZ: Kora mózgowa rozwija się od 6 tygodnia embriogenezy. Masz jakieś rzetelne źródło, lub lepiej grupę źródeł, które dokładnie wskazywałyby, że funkcje kory mózgowej mogą występować dopiero od 24 tygodnia?
  • Odpowiedz
@artpop: Niewiele osób jest przeciwnych terminacji płodu z powodu letalnych wad rozwojowych. Szczególnie zaś nie kojarzę takich postaw wśród osób wypowiadających się na ten temat na mirko. Wykreowanie sobie chochoła do bicia tego nie zmieni.
A poza tym, dlaczego umieranie na bezmózgowie miałoby odbywać się w męczarniach? Ludzie bez mózgu są przecież pozbawieni możliwości odczuwania bólu. Taki płód nie odczuwa nic. Mogą występować u niego tylko najbardziej podstawowe podświadome i autonomiczne
  • Odpowiedz
A poza tym, dlaczego umieranie na bezmózgowie miałoby odbywać się w męczarniach? Ludzie bez mózgu są przecież pozbawieni możliwości odczuwania bólu.


@Breaux: Bezmózgowie to nie tylko nie posiadanie mózgu, a też szczątkowy rozwój mózgowia itp., ból jest jak najbardziej odczuwalny. A sam cytat to tylko przykład, chorób może być wiele innych.
  • Odpowiedz
@Breaux: According to a 2010 review by Britain's Royal College of Obstetricians and Gynaecologists, "most neuroscientists believe that the cortex is necessary for pain perception." The cortex does not become functional until at least the 26th week of a fetus' development, long after most abortions are performed. This finding was endorsed in 2012 by the American College of Obstetricians and Gynecologists, which stated that that there is "no legitimate scientific information
  • Odpowiedz
@artpop: A więc masz w tej kwestii lepszą wiedzę niż amerykański NINDS? Twoje kategoryzowanie wad rozwojowych jest poprawniejsze niż najważniejszych instytucji naukowych? Jak sądzę, z twoimi badaniami zgadza się większość środowiska medycznego, więc mógłbyś je tu podać.
Oh wait... nie masz żadnego wykształcenia medycznego, a swoje umysłowe wypierdy nie popierasz żadnymi źródłami, a tylko na własnym zdaniu. „Ból jest jak najbardziej odczuwalny” bo Artpopek tak mówi?
  • Odpowiedz
@artpop: Oczywiście, że wady są różne. Tylko jeśli nie masz o nich pojęcia, to najpierw naucz się, co ich nazwy oznaczają, zanim zaczniesz nimi szafować. Twierdzenie o „umarli w męczarniach z powodu bezmózgowia”, jest dowodem na twoją niesamowitą ignorancję, a zarazem arogancję – przekonanie o swojej nieomylności na tematy, których nigdy się nawet nie liznęło.
  • Odpowiedz
@artpop: ej, odpowiedz mi na pytanie. Założymy, że w badaniach prenatalnych nie wychodzi, że dziecko które ma się urodzić ma poważną wadę. Z jakiegoś powodu - #!$%@? wie jakiego, błąd lekarza, błąd maszyny, nie wnikamy w to, czy takie się wypadki zdarzają, tylko hipotetycznie wyobrażamy sobie taką sytuację. I rodzi się takie dziecko i co później? To że się urodziło z poważną wadą kwalifikuje go do zabicia?
  • Odpowiedz
@CrtZ: Dziękuję. Czytam sobie cytowany raport RCOG z 2010 roku i zauważyłem wyraźną różnicę terminologiczną w odczuwaniu bólu a przeżywaniu bólu. Na stronie 7. pada stwierdzenie, że reakcje hormonalne na uszkodzenia, czy w ogóle stymulowanie tkanek, występują od 18 tygodnia. Reakcje motoryczne od ósmego.

Observations of fetal movements in response to sensory stimulation show us that information about tissue stimulation has reached the spinal cord from 8 weeks. The demonstration of
  • Odpowiedz
@meffcio: Moim zdaniem nie, szczególnie, że płód jest w trakcie ciągłego procesu rozwoju. Jego neurologia jest w trwale kształtowana, tak samo jak inne funkcje. Fakt rozwinięcia się wszystkich wyższych funkcji myślowych jest tylko kwestią tygodni. Więc jego nieświadomość jest tak samo czasowa, jak osoby otępionej, czy znieczulonej.
  • Odpowiedz