Wpis z mikrobloga

Tanie i przyzwoite #oponyzimowe? Jeżdżę mało, a zimą staram się jeszcze ograniczać, więc będzie jakieś 1000 km na miesiąc lub mniej. Samochód jest średniej wielkości i ma teoretycznie 9,96 kg/KM.
Czy Dębica Frigo 2 to bardzo zła opona i czy można niewiele drożej dostać coś wyraźnie lepszego? Powiedzmy, że rozmiar 195/65R15, czyli wspomniany model można kupić za 154 zł.
#opony #motoryzacja #samochody #debica
  • 17
@goferek: taka jest większość opinii, ale między nimi zdarzają się ludzie, którzy biją na alarm, że te opony w ogóle nie trzymają np. na mokrym i zadowoleni użytkownicy są chyba niespełna rozumu. Więc wolę zapytać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Drogomir: hurr durr stać Cie na auto to stać i na porządne ogumienie !!111one
A poważnie, to nowa frigo będzie lepsza o chińskiego gówna, ale ja bym się zastanowił jednak nad czymś ze średniej półki, Firesotene, Kleber, Uniroyal. Jaki rozmiar? te 1000km to tylko po mieście, czy jeździsz gdzieś dalej?
@sebawo: głównie miasto, mało tras, a takich powyżej 100 km nie robię wcale. Prawie wcale też nie jeżdżę po śniegu, tylko mokry posolony asfalt ( ͡° ͜ʖ ͡°) rozmiar 195/65R15, bo muszę kupić felgi i chyba tak będzie najtaniej. Uniroyale mam na lato i są zajebiste, ale nie wiem czy ich zimówki MS Plus 77 będą równie dobre, a droższego modelu nie wezmę na pewno (190-200 zł
@Drogomir miałem frigo kiedyś w małym aucie i w moim odczuciu typowa opona na śnieg. Jezeli jezdzisz po miescie i w trasie to nie kupuj jej. Jezeli mieszkasz w bieszczadach albo gdzieś gdzie jest sporo sniegu to ok, jezeli nie to kup coś lepszego.
@Drogomir: ja tam mam 3 komplet Frigo 2 i sobie chwale (Golf 3, Seat Ibiza, Astra F i teraz A4 B7).
W typowo zimowych warunkach b. dobrze, na mokrym asfalcie też spoko. W astrze przejeździłem na nich 5 pełnych sezonów (również trasy DE-PL w 38 stopniowym upale) i jakoś ani nie zniknęły za szybko, ani nie miałem żadnych niebezpiecznych historii (a już na pewno nie z powodu opon). Miałem kiedyś Michelin
Nokiany robią bardzo dobre opony, na mokrym zimą prawie dorównują uniroyalom

@sebawo: to trochę słabo, że "prawie dorównują", skoro są droższe ( ͡º ͜ʖ͡º)

przy moim stylu jazdy

@wyjalowiony: no właśnie, czyli przy jakim?
Akurat głośność nie obchodzi mnie kompletnie, nigdy nie czułem z tego powodu dyskomfortu. Teraz jeżdżę na Rainsportach i nic mi nie przeszkadza, a niby też miały być hałaśliwe.
@Drogomir: no ja jeżdżę raczej spokojnie (a przynajmniej sie staram). Czasami ruszę szybciej spod świateł, ale z racji mojego samochodu to więcej frajdy daje mi wciśniecie gazu do dechy jak juz mam 90-110 na blacie.
Zależy kto czego oczekuje, jednak na normalna jazdę (limit prędkości + 20kmh) są jak najbardziej ok. Teraz przy 160KM i cięższym aucie, tez było ok.
Na pewno wole kupić nówka Dębice niż nawet najwyższej klasy opony,
@Drogomir: jedne będą lepsze na suchym zimą, inne na mokrym, jeszcze inne w błocie pośniegowym a jeszcze inne na samym śniegu. Uniroyale od zawsze mają lepsze odprowadzenie wody, często lepsze od niektórych modeli z klasy premium.
@wyjalowiony: ja w poprzednim aucie kupiłem sprawdzone używki continentala po cenie nowych dębic. wolałem takie niż dębice albo chińskie wynalazki. Jazda zimą po górach nie sprawiała problemu a i z 2 z przodu się latało. Opona klasy premium to zupełnie inny proces produkcji, inna kontrola jakości, ale warunkiem zakupu używek jest ich pewna przeszłość.