Wpis z mikrobloga

4 305 - 3 = 4 302

Tytuł: Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały. Jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły
Autor: Faber Adele, Mazlish Elaine
Gatunek: poradnik
★★★★★★★

Nie ze wszystkim byłbym skłonny się zgodzić, ale książka niewątpliwie daje do myślenia. Uczy słuchać samego siebie i uzmysławia, że dzieci nie są jakimś innym gatunkiem a jednak traktujemy je zwykle w sposób, który w stosunku do np. znajomych byłby całkowicie niedopuszczalny. Część błędów opisanych w tej książce popełniamy wielokrotnie w ciągu dnia i moment, w którym uzmysławiamy sobie absurdalność własnego zachowania, potrafi być niemałym wstrząsem. Polecam, ciekawa lektura.

Tytuł: Jak wychować dziecko i nie oszaleć
Autor: Kevin Leman
Gatunek: poradnik
★★★★★★★★★★

Genialna książka, która ma szansę uratować Twoje życie :) Przedstawia metodę wychowawczą, którą autor nazywa "dyscypliną praktyczną"; jak się głębiej nad tym zastanowić, stanowi ona całkowite przeorientowanie paradygmatów, wg których większość z nas działa. Moim zdaniem ta książka ma spore szanse zamienić codzienną walkę w walkę . Bardzo to sensowne a zarazem zadziwiająco zdroworozsądkowe. Czytając te książkę będziesz się zastanawiać "dlaczego ja właściwie tak nie postępuję?!".

Tytuł: Moje dziecko doprowadza mnie do szału
Autor: Isabelle Filliozat
Gatunek: poradnik
★★★★

Niewiele pożytku wyniosłem z tej książki. Jakoś minęła się zarówno z moim systemem wartości, jak i z gustem w kwestii stosowanych metod. Jest trochę sensownych myśli, ale ogólnie raczej średnio.

#ksiazki #bookmeter #rodzice #dzieci #dziecko #wychowanie #poradnik

Wpis został dodany za pomocą skryptu do odejmowania
!Dzięki niemu unika się błędów w działaniach
!Pobierany jest zawsze ostatni wynik
kurp - 4 305 - 3 = 4 302

Tytuł: Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały. Jak słuchać, ...

źródło: comment_KdWfSBwGeqVjwSKg8cW8niR73xTvF8lY.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Android
  • 1
@erajwa Hedonistycznym podejściem? o.O Chyba mnie z kimś mylisz. Dobry Pan Bóg obdarzył mnie dziećmi a ja miałbym odpłacić mu będąc jakimś przebrzydłym hedonistą?!
  • Odpowiedz