Wpis z mikrobloga

ndydat kończy szkołę zawodową 36 lat temu, aplikuje na stanowisko adekwatne do kwalifikacji, i jakiś #hehe różowypasek nabija się z niego bo rodzice wysłali na "Zarządzanie" i teraz pracuje w HR'ach.


@skejna: Sorry, ale walenie bykami w życiorysie który jest naszą wizytówką nie świadczy dobrze o człowieku. Jeżeli osoba która szuka pracy (co można przyjąć jest dla niej ważne bo a) nie ma innej pracy b) chce polepszyć
  • Odpowiedz
Gdy zwrocilam jej uwage, ze dokumenty wysylane np, do ambasady czy konsulatu pasowaloby jakos porzadnie sformatowac - uslyszalam, ze sie nie znam i jest cos takiego, jak wyjustowanie etc.


@agaja: hmm może pokaż jej taką fajny i nowoczesną krój pisma Comic Sans ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
Sorry, ale walenie bykami w życiorysie który jest naszą wizytówką nie świadczy dobrze o człowieku. Jeżeli osoba która szuka pracy (co można przyjąć jest dla niej ważne bo a) nie ma innej pracy b) chce polepszyć swoje warunki) nie jest w stanie poświęcić kilku chwil na poprawienie byków lub poproszenia kogoś (Halina chodź no tutaj Ty się znasz na komputerach weź mi zerknij na to co napisałem)


@pogodnywedrowiec: To pracy
  • Odpowiedz
filmy, sport, muzyka.


@DannyMurillo: a co jeżeli ktośfaktycznie lubi spędzaaktywnie czas chodząc na basem, biegając czy chodząc na siłownie, do tego lubi oglądać filmy popularne ?
Co ma #!$%@? napisać w CV by to Cie nie drażniło?
Balet Rosyjski? Degustacja Win 50 letnich?
  • Odpowiedz
  • 0
@steve__mcqueen: też nie rozumiem sensu wpisywania "zainteresowań" w cv, wykształcenie i co potrafisz powinno wystarczyć do pracy, a nie jakie filmy lubisz czy w wolnym czasie jeździsz na rowerze, top kek
  • Odpowiedz
  • 0
hr'y to tragedia, szczególnie lvl 23 panny pracujące przy rekrutacji, mające zerowe doświadczenie w branży ;)
  • Odpowiedz
a co jeżeli ktośfaktycznie lubi spędzaaktywnie czas chodząc na basem,


@plumkajacy_kalafior: gdzieś czytałam, ze wtedy najlepiej wpisać "bieganie, pływanie".
Ja mam wpisana beletrystyke, bo faktycznie bardzo dużo czytam różnych powieści i juz kilkakrotnie mnie o to zagajano.
"Książki"to trochę ogólne, ale w sunie minimalnie lepsze bo bardziej sprecyzowane niż "literatura"
  • Odpowiedz
Jeśli porównujesz kelnera to prędzej ten kelner powinien opowiedzieć o jakiejś dziwnej rzeczy, że np. do restauracji 5gwiazdkowej przyszedł zł z gola klata.


@agaja: Po czym wstawia zdjęcie klienta z gołą klatą na wypok i pokazuje "paczcie wypoki jakie to śmieszne!"
  • Odpowiedz
@skejna: nadal nie -jakby wstawila zdjęcie syfu, który został po kliencie.
Nie ma tu twarzy, danych osobowych.
Znaczy nie zrozum mnie źle - nie mowie, ze powinno się od razu takie rzeczy do sieci wrzucać, ale uczyniła to jednak dbając o prywatność autora cv, nie komentowala obraźliwir, potraktowala to jako swego rodzaju ciekawostkę zabawna. Wiec nie uważam, aby sluszne było aż tak mocne jechanie pi niej, jak niektórym się już
  • Odpowiedz
Znaczy nie zrozum mnie źle - nie mowie, ze powinno się od razu takie rzeczy do sieci wrzucać, ale uczyniła to jednak dbając o prywatność autora cv, nie komentowala obraźliwir, potraktowala to jako swego rodzaju ciekawostkę zabawna. Wiec nie uważam, aby sluszne było aż tak mocne jechanie pi niej, jak niektórym się już tu zdarzyło.


@agaja: bo Ci jej nagle szkoda. Owszem komentowała obraźliwie. Przy tym wyniosła z pracy poufne dokumenty, oraz opublikowała je łamiąc zgodę aplikanta (wyrażam zgodę na przetwarzanie danych w celu PROCESU REKRUTACJI)....

Zróbmy mały eksperyment myślowy żeby raz na zawsze rozsądzić czy to jest ok. Czy jako jej szef, mając na uwadze potencjalną skargę aplikanta (może), GIODO, byłabyś zadowolona z takiego postępowania twojego
  • Odpowiedz
Czy jako jej szef, mając na uwadze potencjalną skargę aplikanta (może), GIODO, byłabyś zadowolona z takiego postępowania twojego pracownika?


@skejna: przecież w swoim poście napisalam

nie mowie, ze powinno się od razu takie rzeczy do sieci
  • Odpowiedz
I zgadzam się calkowicie, ze średnio to licuje z etyka zawodowa

@agaja:

ale bez wycieczek osobistych. To są dwie różne sprawy.

Bo etykę zawodową i ludzką łamią ludzie godni szacunku, o których nie powinno się w żadnym wypadku źle mówić. Prawda?

Plusowanie / szacunek / szukanie wytłumaczeń dla takich zachowań to nic innego jak ich akceptacja. Niech sobie na wykopie jadą, tutaj dostaniesz wyzwiska za użycie #programowanie ,
  • Odpowiedz
@skejna: ja zadnych wytlumaczen nie szukam :) Laska wrzucila wpis - jesli to pierwszy raz, to potem sie zastanowi. Ludzie robia bledy, mozna im je wskazac bez mieszania z blotem.

Bo etykę zawodową i ludzką łamią ludzie godni szacunku, o których nie powinno się w żadnym wypadku źle mówić.


@skejna: no nie jest to prawda :P ja ogolnie wychodze z zalozenia, ze takie rzeczy najlepiej olac, chocby z
  • Odpowiedz