Wpis z mikrobloga

Wczorajszy egzamin lekarski utwierdził mnie i moją dziewczynę o tym, że ten kraj jest #!$%@? i nie ma tu miejsca dla normalnych ludzi. Człowiek ma leczyć drugiego, rozpoznawać choroby, uczyć sie profilaktyki. Doradzać innym ludziom, uczy się #!$%@? dzień i noc, studia, staż za pół darmo. A potem jakie sa pytania na egzaminie? O tym co powiedział jakiś ciul o zdrowiu publicznym, w jakim mieście powstał jakiś dokument, #!$%@?. Na egzaminie nie można było mieć zegarka ani biżuterii, bo jest podejrzenie posiadania kamery w środku xD egzamin 4 godziny, wyjsć do toalety można dopiero po 150 minutach. Ten kraj jest #!$%@? i nie na dla niego ratunku, #!$%@? do szamanów sie leczyć, my to #!$%@?. Pozdro #medycyna #afera
  • 69
@krasecz: i to kompleksowo, prywatna służba, mniejsze podatki, płatne studia- jasne biedni ale uzdolnieni maturzyści mogą mieć cieżko, ale wtedy pojawia sie instytucja kredytu studenckiego lub kontrakt taki jak w firmach przemysłowych miedzy nimi a studentami :)
@zaq-zaq-9081 po płatnych studiach jeszcze mniej się będzie kształcić i miało chęć zostania tutaj. Na pewno to nie pomoże w tej sytuacji gdy brakuje specjalistów. Język to nie problem już wiec jest jeszcze mniej barier by spoerdolic
@krasecz: nie ma idealnych rozwiązań, boli mnie to jak ludzie, w których przez x lat pompowało się mnóstwo pieniędzy aby dbali o zdrowie rodaków bezpardonowo klneli i odwracali sie od nich i wyjeżdzali. Gdyby to nie było z pieniedzy moich rodziców, dziadków i moich miałabym mniej nacechowane emocjonalnie podejście
@Ciuliczek: U nas było bardzo podobnie. Pamiętam jak wychodziłam po 2,5 h, bo nie mogłam wysiedzieć na czymś w rodzaju drewnianego krzesła ogrodowego. Nie wolno było mieć gazowanych napojów, bo przeszkadzają, kanapki kazali nam kłaść na podłodze, bo jeszcze ktoś mógłby ukryć ściągę xD

Ale wiesz co? To, w porównaniu do absurdów codzienności, z jakimi trzeba się potem borykać to naprawdę nic ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@zaq-zaq-9081:

klneli i odwracali sie od nich i wyjeżdzali.


Ty ale wyjaśnij mi dlaczego mam zostać i leczyć tutaj ludzi?

Od ponad pół roku Porozumienie Rezydentów nagłaśnia jak wyglądają warunki pracy lekarza ( bezpłatne nadgodziny, zmuszanie do darmowych dyżurów, pensja 2200 netto przez 6-7 lat specjalizacji, łamanie praw pracownika ), między innymi dzięki nim wielu studentów (w tym ja) dowiedziało się jak realnie wygląda praca po studiach.

A co usłyszeli w
@zaq-zaq-9081: We mnie nie pompowali więc mogę powiedzieć że sytuacja jest #!$%@? i nie chodzi o zarobki tylko o to jak ten system działa. Poza tym ja też płaciłem i płace podatki tak jak i moja rodzina więc nie wiem do czego pijesz.