Aktywne Wpisy
SmugglerFan +229
ej, serio, jest w stanie ktos na to odpowiedziec?
jak to mozliwe ze ludzie chodza do spowiedzi przez paredziesiat lat? przeciez jesli postanawiali poprawe to tych grzechow powinni miec coraz mniej. po tylu latach juz nie powinni miec w ogole grzechow.
#bekazkatoli #religia #katolicyzm #spowiedz #pytanie #chrzescijanstwo
jak to mozliwe ze ludzie chodza do spowiedzi przez paredziesiat lat? przeciez jesli postanawiali poprawe to tych grzechow powinni miec coraz mniej. po tylu latach juz nie powinni miec w ogole grzechow.
#bekazkatoli #religia #katolicyzm #spowiedz #pytanie #chrzescijanstwo
duzy_krotki +71
Taka nasza mentalność, ze skrajności w skrajność, od komunizmu do turbo-kapitalizmu.
#nieruchomosci #ekonomia #gospodarka
#nieruchomosci #ekonomia #gospodarka
Agresja ZSRR na Polskę we wrześniu 1939 roku była wypełnieniem zobowiązań paktu Ribbentrop-Mołotow, będącego sojuszem dwóch totalitaryzmów – nazistowskiego i stalinowskiego, na mocy którego dokonano IV rozbioru Polski. Sowieci wkraczając do Polski narzucali swój zbrodniczy reżim ze wszystkimi jego potwornościami: rozstrzeliwano polskich żołnierzy i oficerów, dokonywano masowych aresztowań i przesiedleń, grabiono dobytek, ogołacano sklepy, zamykano i profanowano świątynie. Radziecka okupacja oznaczała represje na masową skalę, które objęły blisko 500 tys. osób, w tym 320 tys. deportowanych w głąb ZSRR na „nieludzką ziemię” (głównie kobiety i dzieci) oraz prawie 22 tys. zamordowanych w ramach zbrodni katyńskiej. Prześladowania spadły nie tylko na Polaków, lecz także na inne narodowości, w tym Białorusinów, Ukraińców i Żydów. Celowo podsycano nastroje nienawiści narodowościowej, czego skutkiem były mordy, grabieże i samosądy.
NKWD nie czyniło rozróżnień na prawicę i lewicę – prześladowani byli wszyscy. Jedną z ofiar zbrodni katyńskiej padł znany polityk Polskiej Partii Socjalistycznej – Zygmunt Kazimierz Piotrowski. W stalinowskich więzieniach cierpieli również inni działacze lewicy patriotycznej. Polityk Polskiej Partii Socjalistycznej Kazimierz Pużak zmarł w stalinowskim więzieniu, zaś jeden z liderów Komisji Centralnej Związków Zawodowych, Antoni Zdanowski, był tak katowany w śledztwie przez sowieckich oprawców, że wypuszczony na wolność majaczył w gorączce „Nie, nie! Nie znałem! Nie wiem!”. Zmarł kilka dni później.
1 września tego roku rosyjski sąd najwyższy podtrzymał karę nałożoną na jednego z internautów za to, że napisał on, iż ZSRR dokonał w 1939 roku inwazji na II RP we współpracy z III Rzeszą. Tym samym władze Rosji zadekretowały, że agresji ZSRR na Polskę w 1939 roku nie było. Nie możemy milczeć wobec tak oczywistej próby fałszowania historii. Gdy państwo próbuje cenzurować historię w imię narodowej mitologii, kontrolować przeszłość żeby kontrolować teraźniejszość - stawia pierwszy krok w stronę totalitaryzmu, o czym powinny pamiętać również obecne władze Polski. Sprzeciwiamy się zarazem szerzeniu nienawiści wobec Rosjan i wzmacniania i tak silnej w Polsce rusofobii - krytyka decyzji władz danego państwa nie może być mylona ze ślepą nienawiścią wobec jego mieszkanek i mieszkańców, na którą nigdy nie ma naszej zgody.
Wspominając to tragiczne wydarzenie, pragniemy przypomnieć, że każdy totalitarny system, faszystowski i stalinowski w szczególności, prowadzi do wojen, represji i ofiar w ludziach. Przypominamy też o tym, że stalinowscy oprawcy ze szczególnym zapałem mordowali działaczy i działaczki lewicy demokratycznej i patriotycznej, o czym często się dziś zapomina. Tragiczne doświadczenia II wojny światowej, faszyzmu i stalinizmu muszą być tak dla lewicy jak i prawicy trwałą lekcją: tego, jak niezbędne jest poszanowanie dla demokracji i praw człowieka, i do czego prowadzi szukanie sojuszników wśród tych, którzy poddają je w wątpliwość.
www.partiarazem.pl