Wpis z mikrobloga

Mazda 3 I(BK) czy Audi A3 II (8p) ? Mazda oczywiście polift i silnik 2.0 benzyna. Wady na pewno rdza i gorsze wnętrze niż Audi. A3 brak sensownych silników benzynowych(po za 1.6) oferuje lepsze wnętrze i ma lepszą blachę. W różnych rankingach to jednak Mazda jest przed A3.

Co robić?

#motoryzacja #mazda #audi

Audi A3 czy Mazda 3

  • Mazda 3 63.9% (46)
  • Audi A3 36.1% (26)

Oddanych głosów: 72

  • 18
  • Odpowiedz
@CzadowaPaprykaChili: mógłbym rozwinąć swoją wypowiedź do wypisania tego, co już zdążyłeś się dowiedzieć a pro po obu aut, więc wolałem skrócić to do jasnej i przejrzystej formy ( ͡° ͜ʖ ͡°). Na pewno nie masakrowali, byli o krok dalej, bez większych rewelacji.
  • Odpowiedz
@CzadowaPaprykaChili: nie zauważyłem trzeszczenia. Plastiki są twarde ale dobrze spasowane. Trochę mi miejsca brakowało ale to ze względu na wzrost. Do obsługi wszystkiego w okół trzeba się przyzwyczaić jeżeli nie jeździło się wcześniej japońcem
  • Odpowiedz
  • 1
@CzadowaPaprykaChili jeżeli chodzi Ci o Mazdę 3 2.0 petro, to jest to poprostu Mazda 3 sport a nie "polift". Bardzo fajnie autko, kiedyś prawie nawet kupiłem ale w sumie mi przeszło. Mam nadal 1.6 ts (do sprzedania w #uk jakby ktoś pytał wink wink) i powiem tak - świetnie się prowadzi, solidne wykonanie, jeżeli trafisz na dobry egzemplarz to auto praktycznie nie do zdarcia. Blachy niestety potrafią rdzewieć, chociaż
  • Odpowiedz
  • 1
@CzadowaPaprykaChili szczerze mówiąc, to nie spotkałem się jeszcze z Mazdą 3 2.0 w innej właśnie wersji. Anyway, jeżeli ma to być typowo miejskie autko z okazjonalnym wypadem gdzieś poza, to będzie bardzo dobrze. Moja stara Madzia z 1.6 ma już ponad 155K mil (ponad 250000 km) i silniczek nadal chodzi jak marzenie, nie bierze w ogóle oleju i nadal przy 3.5K rpm budzi się w niej mały diabełek. Będę ją dobrze
  • Odpowiedz
@CzadowaPaprykaChili: Szukając M3 bk po lificie masz duże szanse, że będziesz mógł sprawdzić po vinie historie w DSRze(no chyba że auto pochodzi z hiszpani czy włoch - tak jak moje to zapewne będzie jeden góra dwa wpisy dotyczące przeglądu zerowego i pierwszego gwarancyjnego :)
  • Odpowiedz
@CzadowaPaprykaChili: Kolego mam mazde 3 polift 1.6 (wersja europejska) jeżdziłem Audi A3 2.0 TFSI i oto moje wrażenia:

Plusy dla mazdy 3 (nieważne czy 2.0 czy 1.6)
- można wyrwać w bardzo fajnej cenie auto w pełni wyposażone - z tych nieoczywistych to np mp3, tempomat, 4 elektryczne szyby z funkcją AUTO
- wg mnie lepiej się prowadzi niż Audi A3
- auto tańsze zdecydowanie w
  • Odpowiedz
@Jubei: Kolego - nie wprowadzaj w błąd OPa - bo mazda 3 w UK to jakaś pomyłka. Np mazdy z rynku niemieckiego mają o wiele lepsze wyposażenie od tych z UK - np wersja po 2006 roku 1.6 benzyna w wersji Active (czyli 3 wersja wyposażeniowa) - ma skórzaną kierownicę, przeciwmgielne światła, cztery szyby 16"koła - pokaż mi opowiednik z rynku UK - tylko wersje 2.0 Sport
  • Odpowiedz
@CzadowaPaprykaChili: włacz PW to coś Ci podeślę, coś co Cię przekona do M3 :)
A na poczatek powiem, ze rocznikowo A3 bedzie o 2lata starsze za taka sama kasę. Jest ich zatrzęsienie na ulicy a wnetrze wg. mnie jest lepsze/ladniejsze w M3 niz A3. Wsiadasz do A3 i jest takie samo jak w wielu innych Audi. Dopytaj u ubezpieczyciela czy nie ma na nie zwyzki na AC. A3 na bank
  • Odpowiedz